Start Szczawin „na piątkę” w pierwszym meczu rundy wiosennej (WIDEO)

Efektowna inauguracja wiosennych zmagań w Szczawinie. Miejscowy Start nie dał szans LKS-owi Modlna wygrywając aż 5:1 w meczu drugiej grupy łódzkiej B-klasy.

Druga grupa B-klasy Łódź rozpoczęła wiosenną rywalizację w ubiegły weekend. Zespół Startu Szczawin wówczas pauzował i do rozgrywek przystąpił dopiero 1 maja. Inauguracja wypadła nad wyraz efektownie. Gospodarze pokonali rywali z LKS-u Modlna 5:1 już do przerwy mocno zaznaczając swoją wyższość. Pierwsze 45. minut zakończyło się bowiem wynikiem 4:0.

Druga połowa była tylko udokumentowaniem wyższości Startu w sobotnim meczu. Zawodnicy gospodarzy kontolowali przebieg gry, podwyższając rezultat na 5:0. Goście odpowiedzieli jednym trafieniem i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Startu 5:1.

Jak podkreśla w swojej relacji Adrian Bartczak, gospodarze podeszli do pojedynku niezwykle skoncentrowani i zmobilizowani.

Podeszliśmy bardzo zmotywowani do tego spotkania, dochodziły do nas słuchy, że drużyna z Modlnej z nami łatwo wygra, lecz my lubimy robić takie niespodzianki! – podkreślił Adrian.

Należy podkreślić, że szkoleniowiec Startu miał do dyspozycji aż 20 zawodników.

Start Szczawin po sobotnim zwycięstwie z dorobkiem 26 punktów zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli.

Start Szczawin – LKS Modlna 5:1 (4:0)

Bramki Start: Szymon Szczeciński 3, Damian Szcześniak 2.

Asysty: Marcin Matusiak 2, Dawid Florczak 2, Adam Czapliński

Start: Wiktor Jóźwiak – Wojciech Urbaniak, Adam Czapliński, Adam Lubowiecki, Dawid Florczak – Marcin Matusiak, Kuba Kozłowski, Piotr Cheliński, Hubert Łazuchiewicz – Damian Szcześniak , Szymon Szczeciński

Ławka rezerwowych: Adrian Bartczak, Marek Gagis, Mateusz Jędrzejczak, Dominik Szczepański, Artur Matczak, Michał Kijański, Mariusz Cuch.

Nie grali : Maciek Skowroński , Daniel Rosiński i Miłosz Tekliński

Grafika: Adrian Bartczak

Start Szczawin współpracuje z portalem Galaktyczny Futbol i jest objęty patronatem medialnym. Zapraszam do odwiedzenia mediów społecznościowych klubu (link TUTAJ) oraz zasubskrybowania kanału na YouTube (link TUTAJ)