Czarni Jaworze liderem grupy mistrzowskiej w śląskiej klasie okręgowej gr. V

Zabójczy kwadrans wystarczył, by Czarni Jaworze zgarnęli komplet punktów w meczu przeciwko Pasjonatowi Dankowice (4:2). Spotkanie odbyło się w ramach drugiej kolejki grupie mistrzowskiej śląskiej klasy okręgowej V.

Jak informuje Artur Mazur, wiceprezes Czarnych Jaworze, mecz rozstrzygnął się pomiędzy 20 a 35. minutą spotkania, kiedy to gospodarze zaaplikowali graczom Pasjonata Dankowice terapię wstrząsową. W ciągu kwadransa Czarni strzelili 4 gole.

W 20. minucie udało nam się ulokować piłkę w sieci. Akcja lewą flanką – Damian Ścibor zagrał piłkę do Szymona Trybały, a ten obsłużył podaniem ustawionego na piątym metrze Mateusza Wajdzika, który nie miał problemów z ulokowaniem jej w pustej bramce. Dziesięć minut później podwyższyliśmy prowadzenie! Szarżę Janusza Cyrana w polu karnym powstrzymał nieprzepisowo Marcin Preisner (zawodnik wypożyczony z naszego klubu do ekipy z Dankowic), a sędzia bez wahania wskazał na wapno, które na bramkę zamienił Wajdzik. Po chwili Wajdzik skompletował hattricka! W zamieszaniu pod bramkowym wykazał się przytomnością umysłu i skierował piłkę do bramki. To nie koniec naszego koncertu w premierowej odsłonie gry! W 35. minucie użytek z długiego podania od Szymona Sosny zrobił Szymon Trybała. Ominął kilka rywali i strzałem w dalszy słupek nie dał szans Krausowi na korzystną interwencję – relacjonuje Artur Mazur.

Goście jeszcze w pierwszej połowie zmniejszyli rozmiary porażki. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 4:1.

Po zmianie stron zawodnicy obu zespołów mieli po kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Jednak futbolówka tylko raz znalazła drogę do siatki. W 70. minucie gola strzelili goście. Mecz zakończył się zwycięstwem Czarnych Jaworze 4:2.

Mamy pierwsze zwycięstwo w grupie mistrzowskiej, które, przynajmniej do świątecznego poniedziałku, daje nam fotel lidera tej fazy rozgrywek! Bardzo dobra robota w wykonaniu całego zespołu. Kolejne spotkanie ligowe odbędzie się w sobotę, 8 maja o godz. 18:00. Wówczas w wyjazdowym starciu podopieczni trenera Krzysztofa Dybczyńskiego zmierzą się z LKS Łąka – podsumował Artur Mazur.

Może być zdjęciem przedstawiającym ‎tekst „‎Tłumac Tłumaczenie strony Tabela ligowa gr. mistrz. Lp. Nazwa drużyny Wszystkie spotkania Najbliższe spotkanie Pkt. LÄdziny Bestwina GTS Bojszowy LKSŁąka Rekord BiałaII Studzienice Pasjonat Dankowice Czarni Kalendarz 2021-05-08 18:00:00 Dziś jest... 2-2 1-2 PARADISE mistrz.) przyul. Turystycznej21 wŁą…ce 2021 13:43 Donajbliższego meczu 26sek. Statystyki kiprzedmeczowe Spotkania siebie Maja 2 Niedziela Lp.Nazwadrużyny Nazwa Jaworze Rekord Bielsko-BiałaII Dankowice Reklama ש Br. kolejka Bil. Anastazy, Anatol, Najbliższakolejka3 Studzienice MKSLędziny tudzienice Bojszowy Ostatnie spotkanie‎”‎

Czarni Jaworze – Pasjonat Dankowice 4:2 (4:1)

1:0 Mateusz Wajdzik 20′ (as. Szymon Trybała)

2:0 Mateusz Wajdzik 30′ (z rzutu karnego)

3:0 Mateusz Wajdzik 31′ (bez asysty)

4:0 Szymon Trybała 35′ (as. Szymon Sosna)