Sześć goli GPSZ Głuchów w drugiej połowie derbów powiatu

Wysokie zwycięstwo 6:0 odniósł zespół GPSZ Głuchów w meczu ósmej kolejki drugiej grupy radomskiej A-klasy.

Zespół z Głuchowa podejmował GKS Chynów w derbach powiatu. Jak informuje Jakub Łukasik, administrujący media społecznościowe GPSZ, pojedynki z tym rywalem zawsze wzbudzały wiele emocji i były bardzo wyrównane. Tak też było i tym razem, ale tylko w pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie gospodarze odjechali rywalom.

W drugich 45-ciu minutach nasza drużyna mocniej zaatakowała przy tym mądrze się ustawiając w obronie i dało to efekty. Zagraliśmy na zero z tyłu strzelając aż 6 bramek w derbach powiatu. Pierwszy gol padł po bardzo dobrym dośrodkowaniu Dawida Balcera. Zagraną przez niego wzdłuż pola karnego piłkę przeciął Kuba Borowski dając nam prowadzenie. Dawid dołożył do asysty również bramkę. Z prawej strony boiska wbiegł z piłką w pole karne i po uderzeniu w stronę dłuższego słupka podwyższył wynik. Trzecią bramkę w meczu strzelił Adam Lewandowski, który dostał prostopadłą piłkę od Fąfary, wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie dał mu żadnych szans. Adam w meczu ustrzelił dublet. Drugą bramkę, a czwartą dla naszego zespołu zdobył pewnie pokonując golkipera GKS-u z rzutu karnego. Piąta i szósta bramka to był efekt dwóch kontraataków. Najpierw na 5-0 Marek Fąfara przelobował głową wychodzącego bramkarza, a potem wynik ustalił Sebastian Wlazło. Dostał on podanie w pole karne i strzelił do pustej bramki – relacjonuje Jakub Łukasik.

Po efektownym zwycięstwie GPSZ Głuchów zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 10. punktów.

GPSZ Głuchów – GKS Chynów 6:0 (0:0)

Bramki: Lewandowski dwie, Fąfara, Borowski , Balcer, Wlazło