Szymon Olszanko, wiceprezes Sparty Marki do działaczy małych klubów: Należy próbować. 100 razy ktoś wam odmówi, ale za 101 się uda

Wiceprezes klubu Sparta Marki, który jest objęty patronatem medialnym przez nasz portal, opowiedział jak wyglądają klubowe współprace. Jak sam zapowiada jest to porada dla działaczy jak i ciekawostka dla kibiców. Zapraszam do czytania!

Ostatnimi czasy sporo się działo w naszym klubie. Nawiązaliśmy kilka ciekawych współprac, o których chciałbym w niniejszym tekście opowiedzieć. Będzie to z pewnością ciekawostka dla naszych kibiców, którzy po przeczytaniu tekstu będą lepiej wiedzieli „co w trawie piszczy”, ale i dla zarządzających innymi klubami z niższych lig. Być może będzie to jakaś wskazówka dla działaczy podobnych nam, gdzie i jak szukać współpracy, szczególnie na początku działalności klubu. 

Chronologicznie najwcześniej podjęliśmy współpracę z firmą FizjoJack. Zajmuje się ona zabiegami fizjoterapeutycznymi, a jej założycielem jest nasz kolega z drużyny – Jacek Zbrożek. Tu pojawia się pierwsza wskazówka, najłatwiej dogadać się z kimś, kogo znamy. Jako kolegom z boiska dosyć prosto przyszło nam ustalenie kwestii technicznych. Pomysł zakwitł w naszych głowach, a my, jak to w Sparcie mamy w zwyczaju – przekuliśmy go w rzeczywistość.

Nie będę w tym miejscu rzecz jasna zdradzał szczegółów współpracy. Jednak w zamian za promocje FizjoJack’a w naszych dosyć prężnie działających social mediach (jak na standardy B-klasy), a także miejsce na koszulce treningowej dla logo firmy, Jacek zobowiązał się prowadzić przed i po treningach zajęcia z prewencji urazów (a ich plagę przeżywaliśmy na jesieni, kiedy to takich zajęć nie mieliśmy). Wspomógł nas także przy zakupie wspomnianych już koszulek treningowych, a dla zawodników naszej drużyny przyznał zniżki w swoim gabinecie. Oczywiście to nie wszystko, ale jak wspomniałem – nie będę tutaj omawiał najmniejszych szczegółów.

Za pośrednictwem Jacka trafiliśmy do Łukasza Bechcińskiego, z zawodu fotografa. Tak zrodził się pomysł kolejnej współpracy. Zdjęcia ze spotkań, zdjęcia drużynowe, indywidualne, grupowe czy prezentacja nowych koszulek treningowych – to wszystko zaoferował nam Łukasz. Profesjonalna sesja fotograficzna odbyła się niezwykle sprawnie, a przyczyniła się do tego dobra organizacja fotografa oraz dyscyplina wśród zawodników. Żeby przekonać się, jak wyszło, zachęcam do śledzenia naszych profilów na Facebooku i Instagramie oraz strony Łukasza na Facebooku: RobięZdjęcia.com.pl. Niedługo powinny się tam pojawić efekty naszej współpracy. Do tego okazało się, że Łukasz potrafi robić także naprawdę oszałamiające grafiki (także pojawią się na ww. fanpage’ach). Naszym wkładem jako klubu we współpracę jest oczywiście promocja działalności Łukasza w Internecie oraz nadruk na koszulce treningowej.

Wskazówką dla działaczy może być to, aby szukać wsparcia „po znajomości„. Nie muszą być to bezpośredni znajomi – może być to kolega kolegi – tak jak w tym przypadku. Zanim zaczniecie szukać gdzieś daleko, dokładnie rozejrzyjcie się czy zaraz obok was nie istnieje jakaś ciekawa propozycja. Czasem najciemniej jest pod latarnią.

Kolejną współpracą, którą możemy się jako Sparta Marki pochwalić, jest umowa z firmą BetFan. Sytuacja w tym wypadku jest diametralnie inna względem opisanych powyżej. Jest to duża, ogólnopolska firma w przeciwieństwie do poprzednich – lokalnych. Pierwszy kontakt nie był, jak to było poprzednio, efektem znajomości czy kontaktów towarzyskich. Dostrzegliśmy gdzieś w Internecie, że jeden z klubów z podobnego poziomu rozgrywkowego co nasz taką współpracę nawiązał. Stwierdziliśmy, że należy spróbować – wysłanie e-maila nic nie kosztuje, w najgorszym wypadku dostaniemy odmowę. Stało się jednak zupełnie inaczej i w kilka dni, doszło do podpisania umowy o współpracy.

Można tu wyciągnąć dobrą poradę dla działaczy małych klubów – należy próbować. 100 razy ktoś wam odmówi, ale za 101 razem się uda. I nie ma sensu się zrażać taką dużą ilością odmów – w końcu osiągnęliście swój cel i macie swoją wymarzoną współpracę! Próbujcie, nic was to nie kosztuje, a zyskać możecie wiele dla swojego klubu. Jeśli mowa o zyskach to należy przybliżyć zarys naszej współpracy z BetFan. Z naszej strony działania są dość oczywiste. Reklamujemy w naszych środkach przekazu ofertę bukmachera, namawiamy do zakładania konta. Przy użyciu naszego kodu (SPARTAMARKI) gracz uzyskuje benefity na start (szczególy oferty na naszych mediach społecznościowych), my jako klub otrzymujemy za to środki pieniężne, a BetFan zyskuje klienta. Można to określić jako sytuację Win-Win, każdy odnosi pewną korzyść.

Ostatnią, ale równie cenną jak poprzednie, współpracą jest nasza umowa z Galaktyczny Futbol, a więc stroną, na której się teraz znajdujecie. Największym jej plusem jest to, że jest prowadzona z pasją – to dla nas punkt wspólny, bowiem w identyczny sposób podchodzimy do naszego klubu. Dlatego też zaproponowaliśmy współpracę. Opiera się ona na prostych zasadach, my promujemy GF u nas na profilach, za to redakcja Galaktycznego Futbolu zobowiązała się co jakiś czas coś o nas wrzucić. Znów mamy do czynienia z sytuacją korzystną dla obu stron. Zasięgi wzrastają, a „lajków” przybywa. Nic tylko się cieszyć i pielęgnować współpracę.

Ostatnia rada, jaką  można wysnuć z tej historii – zawsze wykorzystywać wszelkie możliwości. Z perspektywy materialnej niewiele zyskujemy na współpracy z GF, podobnie w drugą stronę. Wierzę jednak, że i takie współprace są potrzebne, by pomagać sobie nawzajem, tworzyć nowe kontakty i możliwości. W końcu pieniądze to nie wszystko – szczególnie w niższych ligach. Najważniejsza jest pasja do futbolu!

Podsumowując, mam nadzieję, że powyższe rady mogą komuś pomóc. Wiemy doskonale, jak trudno jest zacząć – sami jesteśmy ledwo na początku naszej drogi. Liczę także, że nasi kibice po przeczytaniu tego artykułu dowiedzieli się nieco o klubie, który wspierają. Poniżej zamieszczam linki do naszych partnerów oraz do naszych socjal mediów. Zachęcam do ich śledzenia!

Autor tekstu: Szymon Olszanko, wiceprezes klubu Sparty Marki.

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.