Talent Warszawa. „Naszą filozofią jest wprowadzanie młodych chłopaków do piłki seniorskiej i pomaganie im w pierwszych krokach współpracy z dorosłymi”

Talent Warszawa jest jednym z 26 zespołów w Polsce, które w rundzie jesiennej zanotowały komplet zwycięstw w rozgrywkach B-klasy.

Talent Warszawa jest liderem trzeciej grupy warszawskiej B-klasy z dorobkiem 33 punktów i bilansem bramkowym 50-2. Zespół Bogumiła Bonisławskiego zdominował ligowe rozgrywki. Przewaga nad drugą drużyną w tabeli AP EsKadra Warszawa, wynosi 9 „oczek”. Jak wspomniałem na wstępie, Talent Warszawa zanotował komplet zwycięstw i jest jednym z 26 B-klasowych zespołów w Polsce, które mogą pochwalić się podobnym osiągnięciem.

Wyniki Talentu Warszawa. Runda jesienna sezonu 2020/2021

AP EsKadra Warszawa – 4:0

UWKS Legia Warszawa – 4:0

AP Brychczy Warszawa – 3:0 (wo)

Targówek 1953 Warszawa – 1:0

Inter Warszawa – 8:0

Victoria Warszawa – 5:1

Victoria Zerzeń – 8:0

Sparta Marki – 7:0

Marymont Warszawa – 2:0

Jedność Warszawa – 3:1

Cuervos FC Warszawa – 5:0

Bogumił Bonisławski, szkoleniowiec lidera trzeciej grupy warszawskiej B-klasy, podkreśla, że cele i filozofia Talentu Warszawa są niezmienne. Głównym aspektem jest wprowadzenie młodych zawodników do piłki seniorskiej oraz podnoszenie ich indywidualnych umiejętności. Trener zdradził również jakie wyzwanie stawia przed zespołem w rundzie wiosennej.

Nasze cele się nie zmieniają. Indywidualnie chcemy nabyć możliwie jak najwięcej umiejętności i świadomie je wykorzystywać w grze. To będzie wpływało na rozwój każdego z zawodników. Filozofią Talentu jest wprowadzanie młodych chłopaków do piłki seniorskiej i pomaganie im w tych pierwszych krokach współpracy z dorosłymi. Następny etap to przygotowanie ich i wprowadzenie na możliwie najwyższy poziom – mówi szkoleniowiec.

Również w B-klasie można się świadomie wymieniać na pozycjach.

Wszystkie mecze sparingowe gramy z wyżej notowanymi rywalami. W ostatnim spotkaniu konfrontowaliśmy swoją grę na boisku w Bełchatowie – z rezerwami GKS-u. Po bardzo otwartym spotkaniu zwyciężyliśmy 5:3, co udowadnia, że kierunek naszych działań jest odpowiedni. Co do wyzwań jakie stawiamy sobie w rozgrywkach ligowych, to przede wszystkim celujemy w liczbę bramek. Chcemy, aby było ich więcej niż w pierwszej rundzie – podkreśla Bogumił Bonisławski.

Wypowiedzi zawodników Talentu Warszawa

O klubie, atmosferze jaka panuje w zespole, kapitalnej rundzie jesiennej oraz o satysfakcji z bycia jednym z ogniw Talentu Warszawa, opowiedzieli Galaktycznemu zawodnicy.

Wiktor Podolski: Podsumowując ostatnie pół roku, uważam że możemy być zadowoleni z naszej gry. Wygraliśmy wszystkie z możliwych spotkań, tracąc przy tym zaledwie dwie bramki, co bardzo dobrze świadczy o naszej determinacji, zaangażowaniu oraz dyscyplinie taktycznej w ostatnich miesiącach. Widać, że cały zespół wkłada dużo pracy i serca w każdą jednostkę treningową, dzięki czemu jesteśmy w stanie prezentować tak wysoki poziom. Dla mnie osobiście był to szczególny okres w mojej karierze. Jakby nie patrzeć, były to moje pierwsze kroki w piłce seniorskiej, które na pewno zostaną w pamięci na całe życie. Cieszę się, że mogę się dalej rozwijać i nabierać doświadczenia z każdym meczem.

Przemysław Alberski: Wynik nie jest przypadkiem ani zaskoczeniem. Zarówno pod kątem ilości punktów jak i bilansu bramkowego. To wypadkowa wielu czynników. Pomimo faktu, że jesteśmy amatorskim zespołem to prawdopodobnie i nie boję się tego stwierdzenia, jesteśmy najbardziej profesjonalną drużyną piłkarską na tym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Trenujemy trzy razy w tygodniu. Każda jednostka treningowa ma swoje założenia, które mają być realizowane w weekend meczowy. Do tego dochodzi wideoanaliza każdego spotkania oraz zabiegi fizjo, do których mamy dostęp dwa razy w tygodniu. Sztab trenerski składa się z trzech osób, a warsztat trenera Bogumiła znacznie wykracza poza poziom B-klasy. Nie ma innej możliwości, abyśmy nie wygrali tej ligi, ponieważ organizacyjnie jesteśmy kilka klas wyżej. Dodatkowo nasz zespół to ponad 30 osób. Mieszanka doświadczenia i młodości. Bardzo duża rywalizacja, a to powoduje, że z każdą jednostką treningów jesteśmy trochę lepsi. Uważam, że awansujemy zarówno z B-klasy jak i z A-klasy i schody dopiero zaczną się w Lidze Okręgowej. Oczywiście to piłka nożna i wszystko może się zdarzyć, ale piłkarsko, fizycznie i mentalnie jesteśmy mocni i w najbliższym czasie ciężko będzie nas zatrzymać.

Michał Marcinkiewicz: Jesienną rundę rozgrywek możemy na pewno zaliczyć do udanych. Jeśli chodzi o wyniki, to komplet punktów i dosyć wysoki bilans bramkowy może być powodem do zadowolenia. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na to, że dzięki realizacji postawionych nam zadań z każdym meczem i treningiem stawaliśmy i nadal stajemy się silniejszą drużyną. Należy podkreślić rolę całego sztabu szkoleniowego, który ułatwia nam rozwijanie umiejętności. Oczywiście nie zatrzymujemy się i aktualnie jesteśmy w trakcie jeszcze cięższego okresu, gdzie trenujemy jeszcze mocniej. Z niecierpliwością czekamy na rundę wiosenną, w której jestem przekonany, że zaprezentujemy się dużo lepiej.

Kuba Czarnecki: Ten sezon był dla nas bardzo ważnym sprawdzianem, ponieważ wielu zawodników dopiero co wkroczyło do seniorskiej piłką. Z pomocą bardziej doświadczonych kolegów z drużyny zajęliśmy w tej rundzie 1 miejsce w tabeli, nie przegrywając ani jednego spotkania i tracąc tylko 2 bramki. Dużą role odegrało przygotowanie taktyczne i motoryczne, którym wyróżnialiśmy się na tle przeciwnika. Myślę, że kibice oglądający nasze mecze mogli zaobserwować dużą różnicę poziomów, co potwierdza nasza dominacja w lidze. Mimo wszystko nie możemy lekceważyć naszych przeciwników i musimy przygotować się jak najlepiej do drugiej rundy.

Mateusz Gontarz: Runda w naszym wykonaniu wyglądała dokładnie tak jak się do niej przygotowaliśmy w okresie po lockdownie, a następnie w każdym kolejnym mikrocyklu. Każda kolejna wygrana była efektem ciężkiej pracy szerokiej kadry zawodników i perfekcyjną, nietypową jak na standardy B-klasy pracą sztabu szkoleniowego. Nasza drużyna to mieszanka młodości z doświadczeniem i to połączenie nie okazało się wybuchowe a skuteczne. Na pewno III grupa warszawskiej B-klasy charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem i kilka naszych meczów na pewno miło oglądało się kibicom. Cieszymy się, że staliśmy się wyznacznikiem tego poziomu, ale jeszcze nic w tym sezonie nie wygraliśmy, więc szykujemy się do rundy rewanżowej aby wiosna była conajmniej tak dobra jak jesień. Jak sobie przypomnę w jakich okolicznościach straciliśmy te dwa jedyne gole oraz czasami w jakich okolicznościach pudłowaliśmy pod bramką rywali to czuję niedosyt, który jako drużyna będziemy chcieli zaspokoić jak najszybciej.

Najładniejsze bramki rundy jesiennej

Zapraszam do odwiedzenia facebookowego profilu Talentu Warszawa. Link TUTAJ

******

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.