fbpx

To będą rekordowe mistrzostwa świata! Wszystkie mecze kobiecego mundialu tylko na Viaplay!

To będzie gorące piłkarskie lato na Viaplay! Pomimo przerwy w rozgrywkach ligowych kibice piłki nożnej mogą liczyć na sportowe emocje na najwyższym poziomie. Już 20 lipca w Australii i Nowej Zelandii startują Mistrzostwa Świata Kobiet w Piłce Nożnej – FIFA Women’s World Cup 2023™! Wszystkie 64 mecze turnieju do obejrzenia tylko na Viaplay!

Mundial w nowej odsłonie

Gospodarzami dziewiątej edycji Mistrzostw Świata Kobiet w piłce nożnej FIFA będą wspólnie Australia i Nowa Zelandia. To pierwszy przypadek w historii kobiecego mundialu, kiedy turniej finałowy ma więcej niż jednego gospodarza. Również po raz pierwszy wystąpią w nim 32 drużyny, wcześniej miejsc w finałach było 24. Zostały one podzielone na osiem czterozespołowych grup, w których rywalizować będą w systemie ‘każdy z każdym’. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy wywalczą awans do 1/8 finału. Od tego momentu do wielkiego finału rywalizacja toczyć się już będzie w systemie pucharowym.

Mecz otwarcia zostanie rozegrany pomiędzy Nową Zelandią i Norwegią na stadionie Eden Park w Auckland już 20 lipca. Finał odbędzie się równo miesiąc później, 20 sierpnia na Stadionie Olimpijskim w Sydney. Jest to największy obiekt wykorzystywany podczas turnieju, mieści około 70.000 widzów.

Tytułu broni USA. Amerykanki zwyciężyły w dwóch poprzednich edycjach (2015 i 2019), a teraz marzą o trzecim triumfie z rzędu i piątym w ogóle, co byłoby osiągnięciem rekordowym. Wśród pozostałych faworytek wymienia się aktualne mistrzynie Europy Angielki, choć drużyna ta musi zmagać się z kontuzjami kilku kluczowych zawodniczek: napastniczki Beth Mead, pomocniczki Fran Kirby oraz kapitan Leah Williamson.

Wysoko notowane są również Niemcy, Hiszpania, Francja i Australia. Mistrzowskich aspiracji nie ukrywają nasze zachodnie sąsiadki, obecnie druga drużyna w rankingu FIFA. W latach 2007 i 2011 to właśnie Niemki stawały na najwyższym stopniu mundialowego podium. Po jednym tytule mistrzowskim mają na swoim koncie Japonki i Norweżki.

Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy organizatorzy podkreślają jej ogromny sukces organizacyjno-marketingowy. Przy około 1,5 miliona sprzedanych biletów oraz przewidywanej globalnej widowni na poziomie 1,3 miliarda, Mistrzostwa Świata Kobiet FIFA 2023 są na dobrej drodze, aby stać się największym wydarzeniem sportowym w historii kobiecego sportu. Zarazem jest to pierwszy tej rangi turniej FIFA, jaki kiedykolwiek odbył się w Australii lub Nowej Zelandii. Lokalne władze liczą, że impreza bezpośrednio przełoży się na dalsze, duże inwestycje sportowe i kulturalne w obu krajach.

Wszystkie mecze mundialu tylko na Viaplay

Na platformie Viaplay kibice będą mogli obejrzeć wszystkie 64 mecze najważniejszej imprezy piłkarskiej w żeńskim futbolu! O fachowy komentarz zadbają najlepsze dziennikarki i dziennikarze oraz ekspertki i eksperci piłkarscy w Polsce, m.in. trenerka reprezentacji Polski Nina Patalon, wieloletnia piłkarka Bundesligi Agata Tarczyńska, zawodniczka Tottenhamu Nikola Karczewska oraz piłkarka Legii Amanda Moura Pietrzak, która ma za sobą grę w Brazylii i USA. Najważniejszym spotkaniom towarzyszyć będzie meczowe studio, które poprowadzi Justyna Kostyra.

Jeszcze przed mistrzostwami premierę na Viaplay będzie miał reportaż „100 tysięcy piłkarek” autorstwa Adama Drygalskiego i Pawła Grabowskiego. Produkcja ukazuje obraz piłki kobiecej w Polsce, opowiada o sukcesach, problemach oraz nadziejach na dalszy rozwój i popularyzację futbolu pań w naszym kraju. Przez cały okres trwania turnieju publikowane też będą rozmowy z najważniejszymi i najciekawszymi postaciami piłki kobiecej w Polsce, w ramach cyklu „Dziewczyny grają w co chcą”.

– Piłka nożna kobiet jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Już jest wielka, a będzie jeszcze większa. W Viaplay od początku konsekwentnie stawiamy na kobiecy futbol. Oprócz transmisji z mundialu, kibice znajdą w naszej ofercie również najważniejsze rozgrywki klubowe. Podczas mistrzostw w Australii i Nowej Zelandii chcemy mówić nie tylko o tym, co dzieje się w turnieju, ale też pokazywać zmianę, jaka dokonuje się w Polsce. Tutaj też rodzi się moda na kobiecy futbol i chcemy ją wesprzeć, pokazać idolki, opowiedzieć o ludziach, którym chce się zmieniać rzeczywistość. Tak by zainspirować przyszłe polskie piłkarki i ich rodziców – podkreśla Paweł Wilkowicz, szef redakcji sportowej Viaplay Polska.

Zespół dziennikarski Viaplay to nie tylko redakcja w Polsce, ale również znakomici dziennikarze i eksperci z innych krajów, w których platforma udostępnia zmagania najlepszych futbolistek na świecie. Treści tworzone przez reporterów i ekspertów Viaplay z innych państw, w tym reportaże, analizy eksperckie i wywiady z zawodniczkami również będą dostępne dla widzów platformy w naszym kraju.

Piętnaście meczów FIFA Women’s World Cup 2023™ zostanie udostępnionych na Viaplay bezpłatnie, na zasadzie fee-to-air, w tym mecz otwarcia, wybrane spotkania 1/8 i 1/4 finału, oba półfinały, mecz o trzecie miejsce oraz spotkanie finałowe!

Szczegółowe informacje oraz harmonogram transmisji wszystkich meczów FIFA Women’s World Cup 2023™  na Viaplay znajduje się na dedykowanej podstronie poświęconej turniejowi [LINK].)

FIFA Women’s World Cup 2023™ – podział na grupy:

Grupa A: Nowa Zelandia, Norwegia, Filipiny, Szwajcaria

Grupa B: Australia, Irlandia, Nigeria, Kanada

Grupa C: Hiszpania, Kostaryka, Zambia, Japonia

Grupa D: Anglia, Dania, Chiny, Haiti

Grupa E: USA, Wietnam, Holandia, Portugalia

Grupa F: Francja, Jamajka, Brazylia, Panama

Grupa G: Szwecja, Republika Południowej Afryki, Włochy, Argentyna

Grupa H: Niemcy, Maroko, Kolumbia, Korea Południowa

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.