Tragiczna śmierć 19-letniego sędziego. Arbiter zasłabł na przedmeczowej rozgrzewce

Tragiczną wiadomość podały hiszpańskie media. Zmarł 19-letni sędzia-asystent Fernando Alcaraz Bernal, który nagle zasłabł w niedzielę na rozgrzewce przed spotkaniem ligi regionalnej w El Algar.

Spotkanie pomiędzy San Ginés de la Jara i Montecasillas miało rozpocząć się w niedzielę 30 maja o godzinie 16.45 na stadionie Sánchez Luengo w El Algar. Na kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem doszło do tragicznego zdarzenia.

19-letni sędzia liniowy Fernando Alcaraz Bernal, student prawa na Uniwersytecie w Murcii, zasłabł w drodze do szatni po odbyciu rozgrzewki. Arbiter nagle upadł na ziemię. Udzielono mu błyskawicznie pierwszej pomocy medycznej. Dwóch piłkarzy drużyn San Ginés de la Jara i Montecasillas próbowało go na przemian reanimować przez 45 minut. Niestety bezskutecznie i nastoletni arbiter zmarł po nagłym ataku serca.

Mecz oczywiście został odwołany, a Hiszpanią wstrząsnęła tragiczna smierć 19-latka.

– Nigdy nie jesteś przygotowany do przekazywania takich wiadomości. Jesteśmy przerażeni śmiercią 19-letniego sędziego-asystenta Fernando Alcaraza Bernala (19 lat) w Montecasillas-San Ginés de la Jara. Wielkie uściski dla jego najbliższych w tym czasie – czytamy na oficjalnym koncie na Twitterze należącym do Regionalnej Piłkarskiej Federacji z Murcii.

Pamięć tragicznie zmarłego sędziego uczczono minutą ciszy przed finałem kobiecego Pucharu Hiszpanii w Leganés. Zawodniczki obu zespołów miały na ramionach czarne opaski.

Źródło i foto: FFRM/Twitter

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.