fbpx

Triumf w okręgówce, awans do IV ligi w wielkim stylu i…. rezygnacja z występów

Zdrój Jedlina-Zdrój w wielkim stylu wygrał rywalizację w wałbrzyskiej klasie okręgowej i wywalczył awans do IV ligi. Władze klubu podjęły jednak decyzję o tym, że drużyna nie przystąpi do rozgrywek na tym szczeblu.

Zespół z Jedliny-Zdroju w 30 spotkaniach minionego sezonu zdobył 73 punkty. Wygrał 22 spotkania, siedem razy zremisował i poniósł tylko jedną porażkę. Niestety, drużyna nie przystąpi do rozgrywek IV ligi w nadchodzącej kampanii z prozaicznych powodów. Zarząd klubu wyjaśnia powody swojej decyzji w poniższym oświadczeniu.

Oświadczenie władz klubu Zdrój Jedlina-Zdrój

Szanowna Społeczności Sportowa,

Z przykrością informujemy Was, że nasz klub podjął decyzję o nieprzystąpieniu do rozgrywek dolnośląskiej 4 ligi w nadchodzącym sezonie z powodów finansowych i infrastrukturalnych.

Po gruntownej analizie naszej sytuacji, Zarząd klubu, Trenerzy, Zawodnicy i inne zainteresowane strony doszły do wniosku, że nie mamy obecnie wystarczających środków finansowych, aby konkurować na wyższym poziomie. Aby osiągnąć sukcesy sportowe, wymagane są znaczne nakłady na transfery zawodników, infrastrukturę i inne czynniki rozwoju klubu. Niestety, nie jesteśmy w stanie spełnić tych wymagań z powodu ograniczonych zasobów finansowych.

Ponadto nasza infrastruktura nie spełnia obecnie standardów wyższej ligi. Nasze obiekty sportowe, w tym stadion, szatnie i centrum treningowe, wymagają znaczących inwestycji, aby sprostać wymogom stawianym przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej we Wrocławiu, który po reorganizacji 4 ligi stawia wysoko zasady gry w tej lidze. Z uwagi nawet na brak wystarczających dokumentacji, aby podjąć prace remontu szatni, nie jesteśmy w stanie zmodernizować naszej infrastruktury w odpowiednim terminie.

Decyzja o pozostaniu w obecnej lidze ma na celu zapewnienie stabilności klubu i skoncentrowanie się na strategi i rozwoju na przyszły sezon. Chcemy skupić się na wzmocnieniu podstaw, budowaniu silnego zespołu i rozwijaniu naszych młodych talentów.

Jednocześnie będziemy kontynuować prace nad poprawą infrastruktury, angażując się w lokalne projekty rozwojowe i poszukując dodatkowych źródeł finansowania. Wasze wsparcie jest dla nas niezwykle ważne, a nasza decyzja nie zmienia naszego zaangażowania w dostarczanie emocji i satysfakcji związanych z piłką nożną.

Zarząd Klubu KS Zdrój Jedlina-Zdrój

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.