Trzecioligowy Bałtyk Koszalin otrzyma fortunę za transfer Kacpra Kozłowskiego do Brighton

Kacper Kozłowski został zawodnikiem angielskiego Brighton. Nie podano, ile dokładnie na tej transakcji zarobi Pogoń Szczecin, lecz nieoficjalne informacje wskazują na kwotę 10 milionów euro. Ogromną kasę przytuli też trzecioligowy Bałtyk Koszalin, którego wychowankiem jest Kozłowski.

W Bałtyku Koszalin Kacper Kozłowski stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki w 2013 roku. Po trzech latach zainteresowały się nim kluby z Ekstraklasy, a jego rodzice skorzystali wówczas z propozycji Pogoni Szczecin.

W środę Brighton ogłosiło sprowadzenie Kacpra Kozłowskiego. Władze Pogoni Szczecin nieoficjalnie informują, że kwota transferu w euro jest ośmiocyfrowa. Angielskie media twierdzą, że klub z Premier League zapłacił za reprezentanta Polski 8 milionów funtów, czyli ponad 10 milionów euro.

Bałtyk Koszalin otrzyma dodatkowy procent od kwoty transferowej Kacpra Kozłowskiego. Dla trzecioligowca będą to ogromne pieniądze, które z pewnością pozwolą na spokojne funkcjonowanie przez kilka najbliższych miesięcy. Jak poinformował dyrektor skautów Wisły Płock Emil Kot, Bałtyk może liczyć nawet na 4 mln złotych za transfer swego wychowanka.

– Bałtyk Koszalin otrzyma prawdopodobnie około 4mln PLN za wyszkolenie Kacpra Kozłowskiego. Kolejny przykład na to, że warto szkolić na własnym podwórku i warto tych chłopaków wypuszczać w „świat” w odpowiednim momencie bez blokowania i zaporowych cen – napisał Emil Kot.

Bałtyk Koszalin aktualnie zajmuje 15. miejsce w tabeli drugiej grupy III ligi.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.