Turniej eliminacyjny do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu

W sobotę 4 lutego w Hali OSiR w Pniewach odbył się jeden z pięciu turniejów eliminacyjnych do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu.

O trzy miejsca premiowane awansem walczyło pięć drużyn. Oprócz gospodarzy Red Dragons Pniewy udział w turnieju wzięły zespoły GI Malepszy Arth Soft Leszno, Toruńska Akademia Futsalu, Szkoła Piłki Nożnej Szamotuły oraz ASG Stanley Futsal Team Brzeg.

Bezapelacyjnym zwycięzcą została drużyna z Leszna. Podopieczni trenera Jakuba Kilińskiego wygrali wszystkie cztery mecze z bilansem bramkowym 17:2. Drugie miejsce zajęli gospodarze, czyli Red Dragons. Zespół trenera Macieja Ponickiego zdobył 7 punktów. Na trzeciej pozycji, ostatniej premiowanej awansem do finałów uplasowała się Toruńska Akademia Futsalu.

Z rozgrywkami pożegnały się drużyny z Brzegu i Szamotuł. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Alberta Betowskiego z GI Malepszy Arth Soft Leszno.

Pozostałe turnieje eliminacyjne odbyły się w Bojanie, Rudzie Śląskiej, Nowinach i Brzesku. Awans wywalczyły tam m.in. drużyny Legii Futsal Warszawa, Gwiazdy Ruda Śląska, Piasta Futsal Gliwice, JKS SMS Jarosław czy BSF Bochnia.

Turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu rozegrany zostanie w dniach 24-26 lutego w Lublinie.

Fot : Wojciech Mroziński, RED Dragons Pniewy