Udana inauguracja sezonu w Gwoździanach! Hattrick Szymona Kasprzaka

KS Gwoździany, beniaminek lublinieckiej A-klasy współpracujący z portalem GF, udanie rozpoczął rozgrywki sezonu 2020/2021.

Rywalem zespołu z Gwoździan był zespół Unii Lisowice. Inauguracja sezonu w wykonaniu podopiecznych Jacka Łuczyńskiego wypadła bardzo okazale. Wynik 4:1 mówi sam za siebie, cieszy również gra zespołu, co w swojej relacji podkreśla Krzysztof Bigas.

W początkowej fazie meczu minimalną przewagę miała drużyna gości, jednak ich akcje w większości kończyły się niecelnymi strzałami. W 30. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Unii, do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Dawid Brol i uderzył w spojenie słupka z poprzeczką – mówi Krzysztof.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy zarysowała się zdecydowana przewaga piłkarzy z Gwoździan. W 40. minucie spotkania bramkę po podaniu Szymona Kasprzaka zdobywa Kacper Michalski, dla którego jest to debiut w naszym zespole. Cztery minuty później po zablokowanym przez obrońcę strzale Dominika Niemca, Szymon Kasprzak umieszcza piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry po kontrze bramkę kontaktową dla drużyny z Lisowic strzela Bartosz Kaczmarzyk. Do przerwy prowadzimy 2:1 – podkreśla Krzysztof Bigas.

Po zmianie stron, rozgrywany w potwornym upale mecz, stał się mniej intensywny, lecz dalej przeważali gospodarze. W 60. minucie, po zamieszaniu, w które uwikłani byli jeden z obrońców oraz bramkarz Unii, Szymon Kasprzak podwyższa wynik spotkania na 3:1.

W 63. minucie wprowadzony w przerwie Adrian Tarara wpada z piłką w pole karne i zostaje sfaulowany, do piłki ustawionej na „wapnie” podchodzi Szymon Kasprzak i pewnym strzałem ustanawia wynik spotkania na 4:1 – podsumowuje relację Krzysztof.

KS Gwoździany – Unia Lisowice 4:1 (2:1)

Bramki KS Gwoździany: 40′ Michalski, 44′, 60′, 63′ Kasprzak

Bramka Unia: 45′ Kaczmarzyk

Skład KS Gwoździany: 1. P. Mrugala – 18. K. Andraczek, 2. A. Mrugala, 15. K. Biernacki (c), 6. K. Strużek (46′ 16. S. Bator) – 7. D. Niemiec, 11. D. Budzik, 10. D. Ryznar (85′ 8. F. Strużek) , 17. K. Michalski (46′ 5. A. Tarara) – 9. M. Mrugala (75′ 14. G. Knopik) , 19. Sz. Kasprzak.

Warta Kamieńskie Młyny – Pokój Sadów 10:0

Oprócz Szymona Kasprzaka hattrickami popisali się również Karol Klyta z Warty Kamieńskie Młyny oraz Błażej Strzoda z Mechanika Kochcice.

******

Następny mecz KS Gwożdziany rozegra już we wtorek 11 sierpnia w ramach Pucharu Polski PPN Lubliniec. Rywalem będzie beniaminek klasy okręgowej Promień Glinica, który w dotychczasowych 2 meczach ligowych zdobył 1 punkt.

Poczatek meczu o godzinie 18 na stadionie w Gwożdzianach.

Dziękuję Krzysztofowi Bigasowi za obszerną relację.