UEFA rozważa zmianę gospodarza finału Ligi Mistrzów. Pełny lockdown w Turcji

Brytyjski rząd umieścił Turcję na czerwonej liście państw, do których wyjazd powoduje, że po powrocie trzeba przejść obowiązkową kwarantannę. Zwolnieni nie byliby z niej nawet zawodnicy Manchesteru City i Chelsea, którzy rywalizować będą w finale Ligi Mistrzów.To może oznaczać, że UEFA zastanowi się nad przeniesieniem spotkania, prawdopodobnie na jeden z brytyjskich stadionów.

W Turcji od niedawna wprowadzono pełny lockdown, spowodowany wzrostem liczby dziennych przypadków zachorowań na koronawirusa. Brytyjski rząd potwierdził, że umieścił Turcję na czerwonej liście krajów ze złą sytuacją epidemiczną, do których wyjazd powoduje, że po powrocie trzeba przejść obowiązkową kwarantannę w Wielkiej Brytanii.

Ten fakt stawia pod znakiem zapytania rozegranie finału Ligi Mistrzów na stadionie w Stambule. Kwarantanna nie ominęłaby również zawodników Manchesteru City i Chelsea, co jest ogromnym problemem, ponieważ wielu graczy obu zespołów będzie przygotowywać się do rozpoczynających się w czerwcu mistrzostw Europy.

Coraz więcej mówi się o przeniesieniu finału Champions League na jeden z brytyjskich stadionów. Grant Shapps, brytyjski minister transportu przekonuje o gotowości do przejęcia finału przez Anglię.

 – Jesteśmy otwarci, choć ostateczna decyzja w sprawie należy do UEFA. W finale zagrają dwie angielskie drużyny, więc nie możemy się doczekać, żeby usłyszeć zdanie federacji na ten temat – powiedział polityk na konferencji prasowej.

Brak zmiany gospodarza i decyzja o rozgrywaniu go z udziałem kibiców w Stambule będzie problemem dla kibiców obu drużyn, którzy chcieliby pojawić się na finale LM w Turcji. Z powodu pełnego lockdownu fani oraz dziennikarze musieliby przejść na miejscu 10-dniową kwarantannę.

Absurdu dodaje fakt, że w finale są dwie drużyny z jednego kraju, ich rząd wskazuje, żeby tam nie jechać, a przecież same mogą zorganizować ten mecz – napisał na Twitterze dziennikarz „The Independent” Miguel Delaney.

Finał Ligi Mistrzów zaplanowano na 29 maja o godzinie 21:00.

Źródło: UEFA, Twitter

Czytaj też:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.