fbpx

ULKS Orla Korzeńsko. Bartosz Machi: Nasz zespół posiada spory potencjał, co udowadnia na boiskach A-klasowych

Kolejne kluby na łamach GF dokonują podsumowania minionego sezonu. W dzisiejszej publikacji Bartosz Machi, kapitan A-klasowego zespołu ULKS Orla Korzeńsko, opowiedział o rywalizacji w rozgrywkach drugiej grupy wrocławskiej A-klasy.

ULKS Orla Korzeńsko w sezonie 2019/2020 występowała w drugiej grupie wrocławskiej A-klasie, kończąc rozgrywki na 5 pozycji w tabeli. W trzynastu spotkaniach podopieczni trenera Roberta Kaźmierczaka zdobyli 22 punkty. Na ten dorobek złożyło się 7 zwycięstw, 5 porażek, 1 remis. Bilans bramkowy 38-36. Na własnym boisku zespół poniósł tylko jedną porażkę.

Kapitan drużyny Bartosz Machi podkreśla, że piąte miejsce w końcowej tabeli jest dobrym wynikiem. Jak twierdzi, zespół posiada duży potencjał, ale jest jeszcze wiele elementów do poprawy. Zapraszam do podsumowania sezonu, którego dokonał kapitan ULKS Orla Korzeńsko.

Sezon 2019/2020, który został przedwcześnie zakończony po rundzie jesiennej, zakończyliśmy na dobrym 5 miejscu. Do sezonu przystąpiliśmy z kilkoma wzmocnieniami, z drugiej strony część naszych zawodników borykała się z poważnymi kontuzjami. W naszej grupie w gronie do awansu stawiane były głównie trzy drużyny (Burza Godzieszowa, Bór Oborniki Śląskie, Błysk Kuźniczysko), posiadające w swoich szeregach zawodników o bardzo bogatej przeszłości piłkarskiej. Poza murowanymi kandydatami do walki o awans, brano również pod uwagę KS Łozinę, solidną drużynę, która mogłaby namieszać w czołówce. Jak się później okazało, właśnie wspomniane zespoły, zajęły pierwsze cztery lokaty po rundzie jesiennej, a z awansu do Ligi Okręgowej cieszyła się ekipa z Godzieszowej, prezentująca moim zdaniem najwyższy poziom czysto piłkarski w II grupie A klasy wrocławskiej.

 

Patrząc na sytuację kadrową naszego zespołu oraz na wysoki poziom ligi, naszym celem było miejsce w pierwszej części tabeli. Jednak zdawaliśmy sobie sprawę, że walka o podium będzie niezwykle trudna. W początkowej fazie rozgrywek zdobyliśmy 15 punktów, wygrywając pięć spotkań, a ulegając jedynie w wyjazdowym meczu z KS Łozina. Do szóstej kolejki znajdowaliśmy się na podium, a nasze apetyty rosły. Był to jeden z najlepszych okresów w historii Orli na szczeblu A-klasy, jeśli chodzi o zdobycz punktową. Druga część rundy jesiennej, a zarazem całego sezonu, nie była już tak udana dla naszego klubu. Kolejne kontuzje, trudna sytuacja kadrowa i porażki z faworytami do awansu spowodowały spory spadek w tabeli.  W siedmiu kolejkach odnieśliśmy zaledwie 2 zwycięstwa, jeden remis i aż cztery porażki. Zapewne mogliśmy osiągnąć więcej, jednak problemy kadrowe pokazały nam, że jeszcze czeka nas dużo pracy, by osiągnąć stabilność na przestrzeni całej rundy.

 

 

Suma summarum sezon zakończyliśmy na 5 miejscu. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności występujące w czasie rundy jesiennej, uważam, że jest to dobry wynik. Jest wiele do poprawienia, przede wszystkim frekwencja na treningach oraz na meczach musi się zmienić na lepsze. Tracimy zbyt dużo bramek, a spowodowane jest to częstymi roszadami w bloku defensywnym, co z kolei zależne jest od sytuacji kadrowej. Uważam, że nasz zespół posiada spory potencjał, co udowadnia na boiskach A-klasowych. Przyszły sezon zapowiada się niezwykle ciekawie. Zespoły z czołówki poprzedniego sezonu rozgoryczone są brakiem możliwości dokończenia rozgrywek. Pozostałe drużyny mają dużo czasu na przygotowanie się do sezonu oraz na pozyskanie nowych zawodników. Nasza drużyna spokojnie trenuje przed rozpoczęciem ligi, a piłkarską formę mamy nadzieję, że już niedługo zweryfikuje boisko.

******

Skład drużyny w sezonie 2019/2020: Adamowicz Jakub, Antoniak Macin, Barabach Krystian, Belcarz Maciej, Bożykowski Paweł, Brączek Wiktor, Gigoń Łukasz, Grzybowski Mateusz, Kaiser Adrian, Kauch Paweł, Kmita Mateusz, Lech Tomasz, Łaba Jarosław, Łukawy Erwin, Łuszcz Piotr, Machi Bartosz, Machi Łukasz, Matusiak Przemysław, Oleś Paweł, Palej Marcin, Palej Zbigniew, Siciak Łukasz, Turowski Marcin, Włodarczyk Adam, Wójcik Dawid.

Trener: Robert Kaźmierczak

******

Dziękuję pani Edycie Grzybkowskiej, administrującej media społecznościowe klubu, za pomoc w zebraniu materiału do publikacji.

https://www.facebook.com/ulksorlakorzensko/

Grzegorz Sawicki

 

Chcesz wnieść swój klub na wyższy poziom medialny? Sprawdź co ma do zaoferowania grafika-sportowa.pl!

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.