Unia Tarnów o awans do III ligi zagra baraże z rezerwami Cracovii

Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, o czym wczoraj informowałem, podjął decyzję o zakończeniu sezonu 2019/2020 w rozgrywkach od IV ligi w dół. Do rozegrania pozostają mecze barażowe pomiędzy zwycięzcami obu grup małopolskiej czwartej ligi, czyli Unią Tarnów i rezerwami Cracovii.

Terminy spotkań barażowych, czy też może jednego meczu, który zostanie rozegrany na nautralnym obiekcie, zostaną ustalone podczas spotkania przedstawicieli obu klubów. Ma ono odbyć się w nadchodzącym tygodniu w siedzibie MZPN.

– Zaprosimy zaraz na początku tygodnia oba kluby na rozmowy. W regulaminie jest napisane, że mają być dwa mecze, ale być może po uzgodnieniach dojdziemy do jednego meczu, na neutralnym terenie. Kluby muszą zdecydować – mówi Jerzy Nagawiecki, rzecznik MZPN.

Na oficjalnej stronie tarnowskiego klubu została opublikowana wypowiedź prezesa „Jaskółek”, pana Artura Szklarza.

– Dzisiejsza decyzja MZPN nie jest dla nas szczególnie zaskakująca. Jesteśmy bowiem w stałym kontakcie z władzami związku i od pewnego czasu jest dla nas oczywiste, że baraże zostaną rozegrane. Dlatego też od kilku tygodni nasi zawodnicy są w normalnym treningu, jedynie Roman Vorobei przebywa aktualnie w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy RP. Czynimy starania, aby po jego przebadaniu na obecność wirusa, kwarantanna została skrócona – powiedział.

– Jesteśmy gotowi na rozegranie pojedynków w pierwotnie planowanych terminach tj 23 i 27 czerwca, dopuszczamy jednak możliwość załatwienia sprawy w jednym meczu na neutralnym boisku. Jedno jest pewne, chcemy załatwić temat w czerwcu, aby móc dobrze przygotować się do sezonu 2020/2021 – podkreślił prezes Unii Tarnów.

O decyzjach podjętych w sprawie meczów barażowych pomiędzy Unią Tarnów i drugim zespołem Cracovii, poinformuję na łamach GF.

Grzegorz Sawicki

Źródło: własne, Unia Tarnów

Fot. Mateusz Nytko/Unia Tarnów

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.