Unia Tarnów zwycięża w finale Okręgowego Pucharu Polski

Zespół Unii Tarnów zwyciężył w finałowym pojedynku Pucharu Polski w Okręgu Tarnów z ekipą Bruk Betu Nieciecza II 5:3.

Pomimo utrudnień związanych przede wszystkim z bezprecedensowym przeniesieniem baraży na terminy lipcowe, oraz pomimo odmowy przeniesienia terminu meczu pucharowego, klub nie wycofał jednak drużyny z rozgrywek, a do udziału w spotkaniu finałwym Pucharu Polski w okręgu Tarnów zostali desygnowani  juniorzy naszej akademii – poinformowało biuro prasowe „Jaskółek”.

Początek spotkania to mocne uderzenie tarnowskiego zespołu. Bramkę otwierającą wynik meczu zdobył Gabriel Kieroński. Kilka chwil później na 2:0 dla ekipy Jaskółek podwyższył Kacper Nytko. Końcówka pierwszej połowy to intensywne natarcie gospodarzy na bramkę biało-niebieskich. Zawodnicy Bruk Betu w ciągu kilku ostatnich minut pierwszej połowy zdobyły dwa gole i na przerwę do szatni piłkarze schodzili z rezultatem remisowym w spotkaniu.

Druga połowa przyniosła także wiele emocji i zaciętej rywalizacji. Termalica zdobyła w spotkaniu jeszcze jedną bramkę, zaś tarnowianie przeszli do ataku i dzięki konsekwencji oraz ambicji zdołali w drugiej połowie zdobyć aż trzy gole, które pozwoliły triumfować Jaskółkom w finale Pucharu Polski w okręgu Tarnów.

Tego dnia doskonale w roli trenera spisał się Paweł Węgrzyn, zaś drużyna w większości złożona z młodych piłkarzy trenujących w Akademii Piłkarskiej Unii Tarnów, w tym czterech 16-latków grających od pierwszej minuty spotkania, pokazała charakter, ambicję i determinację w grze, co przełożyło się na wynik końcowy rywalizacji pucharowej.

Gratuluje drużynie zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy PP. To był bardzo ciężki mecz, który w pewnym momencie uciekł nam spod kontroli. Młody skład pokazał charakter i odwrócił losy spotkania za co należą duże słowa uznania – powiedział po meczu Paweł Węgrzyn.

Mecz był wyrównany, oba zespoły stwarzały dużo sytuacji. Przez pierwszą połowę kontrolowaliśmy przebieg meczu do momentu 2 straconych bramek. W drugiej połowie gospodarze przejęli inicjatywę, ale zdołaliśmy odwrócić losy meczu i wygrać 5:3. Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się zdobyć dwie bramki w tym spotkaniu – podsumował Maksymilian Starzyk, zdobywca dwóch bramek.

Artur Biały odbiera puchar

Bruk-Bet Termalica Nieciecza II – Unia Tarnów 3:5 (2:2)

Bramki dla Unii: Gabriel Kieroński, Kacper Nytko, Maksymilian Starzyk x2, Artur Biały.

ZKS Unia Tarnów: Strzelecki – Matyjewicz, Abovyan, Oszust – Tyrka, Nowak (Pilus), Biś, Nytko – Kieroński (Suchowski), Biały, Starzyk (Świątek)

Fot: Biuro prasowe Unii Tarnów