Viaplay nie zatrzymuje się i pozyskuje prawa do kolejnych rozgrywek w piłce nożnej. Transmisje w Polsce i 9 innych krajach

Platforma streamingowa Viaplay pokaże na wyłączność piłkarskie rozgrywki EFL Sky Bet Championship i Pucharu Ligi Angielskiej Carabao Cup w Polsce, Holandii, krajach nordyckich i bałtyckich od sierpnia tego roku. To początek wieloletniej współpracy. W każdym sezonie transmitowanych będzie ponad 180 meczów drugiej najpopularniejszej piłkarskiej ligi w Anglii, w tym półfinały i finały play-off. Kibice będą mogli oglądać też rywalizujące drużyny Premier League i EFL podczas wszystkich rund Carabao Cup, włącznie z wielkim finałem na londyńskim stadionie Wembley.

· Viaplay pokaże w każdym sezonie ponad 180 transmisji piłkarskiego zaplecza angielskiej ekstraklasy, czyli EFL Sky Bet Championship. Umowa obejmuje Polskę, kraje nordyckie i bałtyckie, a także Holandię

· Również wszystkie rundy Pucharu Ligi Angielskiej, czyli Carabao Cup, transmitowane będą na platformie Viaplay

· Od sierpnia Viaplay będzie pokazywać angielską Premier League w dziewięciu europejskich krajach, w tym w Polsce

Rozgrywki The Championship to czwarta najchętniej oglądana liga w Europie, która ma fanów na całym świecie, a co sezon na żywo na stadionach jej mecze ogląda 20 milionów kibiców. W ostatnich latach wśród jej 24 zespołów były tak słynne piłkarskie marki, jak Aston Villa, Derby County, Fulham, Newcastle United, Nottingham Forest, czy West Bromwich Albion. Po każdym sezonie, dwie najlepsze drużyny awansują do Premier League, a trzeci zespół tabeli walczy o awans w barażach.

Blisko setka chętnych w kolejce do trofeum

Puchar Ligi Angielskiej Carabao Cup, który aktualnie dzierży Liverpool, to rozgrywki z udziałem wszystkich 92 najlepszych angielskich ekip. W ramach tej rywalizacji odbywa się siedem rund w formie fazy pucharowej. Zwycięzca ma zagwarantowany udział w Lidze Konferencji Europy UEFA w kolejnym sezonie.

Piłkarze Liverpoolu świętujący triumf w Carabao Cup (Fot. Justin Tallis/AFP Ritzau Scanpix)

Peter Nørrelund, szef sportu Viaplay Group: „Kibice wiedzą najlepiej, że nie ma to, jak angielski futbol. To połączenie umiejętności, pasji, tradycji i nieprzewidywalności. Viaplay ma już prawa do Premier League od najbliższego sezonu w dziewięciu krajach. Pozyskanie praw do transmisji także EFL Championship i Carabao Cup to początek długoterminowej współpracy, dzięki której będziemy w stanie zaoferować fanom piłki nożnej emocje wprost z angielskiej kolebki futbolu, na światowej klasy platformie”.

Liga słynąca z zaciętej walki

Trevor Birch, Dyrektor Generalny EFL: „EFL odgrywa ważną rolę w hierarchii angielskiego futbolu. Nasze rozgrywki mają ogromną rzeszę fanów na całym świecie, przyciągając na stadiony i przed telewizory miliony kibiców. Nasze dziedzictwo i zacięta rywalizacja nie mają sobie równych w ligowym futbolu w innych międzynarodowych wydaniach. Jesteśmy zaszczyceni nawiązaniem współpracy z Viaplay w dziesięciu europejskich krajach i tym, że kibice będą mogli być częścią historii EFL, śledząc najciekawsze momenty i zwroty piłkarskich wydarzeń już od nadchodzącego sezonu”.

(Fot. Glyn Kirk, AFP Ritzau Scanpix)

Wybrane transmisje EFL Championship i Carabao Cup będą pokazywane na Viaplay.pl z polskim komentarzem i oprawą studyjną.

Premier League także już od sierpnia na Viaplay.pl

Przypomnijmy, że Viaplay ma wyłączne prawa do transmisji Premier League w Polsce, Holandii, Szwecji, Finlandii, Danii, a także w Norwegii, Estonii, na Litwie i Łotwie już od sierpnia tego roku.

Foto główne: Justin Tallis/AFP Ritzau Scanpix

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.