W Europie wystartował Tydzień Piłki Amatorskiej. W obchody włączył się również Polski Związek Piłki Nożnej

Ostatni tydzień września w całej futbolowej Europie poświęcony jest szczególnie amatorskiej piłce nożnej. 23 września rozpoczął się UEFA Grassroots Week (Tydzień Piłki Amatorskiej).

UEFA Grassroots Week jest jednym z elementów promocji piłkarstwa amatorskiego. Władze europejskiej federacji od kilku lat stawiają sobie za cel rozwój futbolu na niższych szczeblach rozgrywkowych. Dobro amatorskiej piłki jest wymieniane jako jeden z priorytetów, którym w swoich działaniach kierują się UEFA oraz zrzeszone w niej krajowe federacje, w tym PZPN.

Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots) w Polskim Związku Piłki Nożnej jest odpowiedzialny m.in. za Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich czy Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Polska federacja posiada własne kanały komunikacji poświęcone wyłącznie piłce amatorskiej. Kanały PZPN „Piłka dla wszystkich” na Facebooku, Instagramie, Twitterze i YouTube pokazują kulisy tzw. małego futbolu. Kibice w całej Polsce mogą poznać anonimowe kluby, występujące nawet w rozgrywkach C-klasy. Publikacje pojawiające się na stronie internetowej „Łączy Nas Piłka” w zakładce „Piłka Dla Wszystkich” są powodem do dumy dla setek zespołów z niewielkich miejscowości, które są wspominane w artykułach.

W tym miejscu, troszkę psując świąteczną atmosferę Tygodnia Piłki Amatorskiej, muszę dodać, że „PZPN Grassroots” trzyma się dobrze, w przeciwieństwie do wielu lokalnych portali próbujących promować mały futbol. Znikają one z sieci w tempie błyskawicznym.

Tydzień Piłki Amatorskiej rozpoczęty, a kanały PZPN „Piłka dla wszystkich” na Facebooku, Instagramie, Twitterze i YouTube przygotowują na najbliższe dni specjalne atrakcje oraz zapraszają do śledzenia profili w mediach społecznościowych.

Foto Azael Tonatiuh Rodríguez Pixabay

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.