fbpx

Wałbrzych B-klasa grupa 1. Galaktyczny wynik rezerw MKS-u Szczawno-Zdrój

W meczu 13. kolejki robrywek wałbrzyskiej B-klasy (grupa 1) drugi zespół MKS-u Szczawno-Zdrój pokonał Błyskawicę Kalno. Wynik…8:5.

Relację ze spotkania przekazał mi niezawodny Paweł Danielak, którego działania w kierunku promowania MKS-u Szczawno-Zdrój zasługują na złoty medal i to niejednej kategorii, ale o pracy Pawła, może już wkrótce zamieszczę większy materiał…

Dziś zapraszam do szybkiej lekturki o meczu rezerw „Mineralnych”, w którym padł hokejowy wynik.

„Rezerwy MKS-u Szczawno-Zdrój podejmowały na własnym stadionie zespół Błyskawica Kalno. Przed meczem mogło by się wydawać, że będzie to łatwe spotkanie dla Mineralnych, którzy na swoim stadionie są niezwykle groźni. Rezerwy wzmocnione kapitanem pierwszego zespołu, który pauzuje za czerwoną kartkę, weszły w ten mecz wyśmienicie. To właśnie za sprawą Filipa Brzezińskiego MKS wyszedł na prowadzenie już w pierwszej minucie spotkania. MKS poszedł za ciosem i w 15 minucie było już 3:0. Kolejne trafienie zaliczył Brzeziński, a do bramki rywali trafił również Maciej Płoński. Taki obrót sytuacji sprawił, że gościom z Kalna nie chciało się już grać w piłkę, za to gospodarze szaleli na boisku przy ulicy Topolowej. Oprócz kolejnych trafień, gospodarze poobijali bramkę zawodników z Kalna, trafiając w słupki i poprzeczkę. Do przerwy MKS dołożył 4 trafienia i po 45 minutach wygrywał już 7:0.

Wydawało by się, że przy takim wyniku nic więcej się już nie wydarzy, za wyjątkiem kolejnych trafień dla Mineralnych. Gospodarze najwyraźniej zostali jednak w szatni, a bynajmniej ich głowy, bowiem w drugiej połowie sytuacja na boisku diametralnie się zmieniła. Gospodarze niczym nie przypominali drużyny z pierwszych 45 minut, za to goście, którzy przegrywali mecz 7:0 wyszli na drugą odsłonę tak, jakby mecz dopiero się zaczął. W 63 minucie po jednej z akcji zawodnicy z Kalna zdobyli swoją pierwszą bramkę w tym meczu, 6 minut później za sprawą bramki samobójczej MKS odpowiedział, ale to było wszystko, na co było stać podopiecznych Marcina Wojtarowicza. Od 70 minuty grali tylko zawodnicy z Kalna, którym udało się jeszcze czterokrotnie trafić do bramki zielono-biało-zielonych. Mecz zakończył się hokejowym wynikiem 8:5, ale nie to jest najważniejsze. Pytanie, co się stało z zawodnikami MKS-u w przerwie meczu? Prowadząc 7:0 dali sobie wbić 5 bramek, trafiając przy tym do bramki rywali tylko jeden raz. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, więc zawodnicy i trener powinni zastanowić się przed ostatnią kolejką, co zmienić, aby taka sytuacja już nigdy się nie powtórzyła.”

 

MKS II Szczawno-Zdrój – Błyskawica Kalno 8:5 (7:0)

Bramki: F. Brzeziński 1′, 15′, M.Płoński 10′, R.Koźlak 19′, 33′, A.Dominiak 25′, M.Brzeziński 41′, sam. 69′ – S.Pilski 63′, 70′, D.Synówka 73′, J. Salamon 74′, 88′.

Rezerwy MKS-u zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów

 

Tabela https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi,32441.html#

Ostatni mecz w rundzie jesiennej rezerwy MKS-u zagrają 17 listopada na wyjeździe z zespołem Płomienia Dobromierz.

Źródło i zdjęcia: Paweł Danielak

Grzegorz Sawicki

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.