Wrocław B-klasa grupa 9. Zorza Wilkszyn z ósmą wygraną w rozgrywkach

Dwunasta seria rozgrywek wrocławskiej B-klasy przyniosła kolejne zwycięstwo Zorzy Wilkszyn, która przed ostatnią kolejką rundy jesiennej zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Dwunasta kolejka wrocławskiej B-klasy grupy 9 przyniosła nie tylko ósme zwycięstwo graczy Wilkszyńskiej Zorzy, ale też nowe stroje, które możecie zobaczyć na grafice meczowej – mówi Łukasz Dubiński.

Pan Łukasz, który od jakiegoś czasu przekazuje mi relacje ze spotkań Zorzy Wilkszyn, robi „dobrą robotę” w mediach społecznościowych. Mocno dba o pozytywny wizerunek klubu, jest kolejnym przedstawicielem działaczy z niższych lig, którzy fantastycznie promują „niszowy” futbol.

Poniżej przedstawiam kolejny raport z Wilkszyna.

„Mecz pomiędzy Zorzą Wilkszyn a Błyskawicą Lenartowice nie był hitem kolejki, ale trybuny stadionu w Białkowie przyciągnęły lokalną społeczność, oraz kibiców obu zespołów.

Obie drużyny mierzące się ze sobą w tym spotkaniu przegrały swoje mecze w poprzedniej kolejce. Sytuacja ta zmotywowała drużyny do maksymalnego przygotowania fizycznego i psychicznego do tego meczu, oraz do wyciągnięcia wniosków z poprzedniej przegranej. Motywacje te przełożyły się na bieg całego spotkania, o którym poniżej.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:00 i czekało na nas 90 minut sportowej rywalizacji. Obie drużyny wyszły z szatni nakręcone na zwycięstwo i każdy gracz na boisku objął to za cel i punkt honoru. Pierwsza połowa nie zapowiadała bramek, ponieważ zespoły wzajemnie się testowały i szukały drogi do bramki przeciwnika. Faktem jest też to, że zawodnicy Zorzy Wilkszyn nie odpuszczali bramkarzowi drużyny z Lenartowic, a ten nie miał najmniejszego zamiaru wpuścić piłki do swojej siatki. W pierwszej połowie kibice mieli okazję zobaczyć kilka celnych strzałów na bramki, oraz kilka świetnych interwencji bramkarzy, ale wynik do przerwy pozostał bezbramkowy.

W drugiej połowie zespół Zorzy Wilkszyn dokonał kilku zmian, które dały pozytywne efekty. Tuż po przerwie na boisku pojawił się Maksymilian Madejka, który w 73 minucie wykorzystał podanie kolegi i strzałem z bliskiej odległości pokonał bardzo dobrze broniącego bramkarza Błyskawicy Lenartowice. Wynik otworzył się na 1:0 i rozpoczęła się gra nerwów. Zorza chciała dowieźć zwycięstwo do końca, a Błyskawica co najmniej zremisować, a najlepiej wygrać. Niestety dla graczy z Lenartowic w 89 minucie spotkania w polu karnym Błyskawicy zostaję faulowany gracz z Wilkszyna i sędzia wskazuję na jedenastkę. Rzut karny pewnym strzałem wykorzystuję Marcin Kamiński, który ustanawia wynik spotkania na 2:0, a sędzia chwilę później gwiżdże w tym spotkaniu po raz ostatni.

Zespół Zorzy Wilkszyn zmierzy się w trzynastej i zarazem ostatniej kolejce rundy jesiennej już w najbliższą niedzielę 17.11.2019 z zespołem Błękitnych Jerzmanowo. Zapraszamy na to interesujące spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 10:00 na boisku przy ul. Sztabowej we Wrocławiu.”

Zorza Wilkszyn – Błyskawica Lenartowice 2:0 (0:0)

Bramki: Maksymilian Madejka 73′, Marcin Kamiński 89′.

Piłkarze i zarząd Zorzy Wilkszyn pragną przypomnieć, że drużyna w dalszym ciągu szuka trenera, który pomoże zrobić kolejny krok do przodu! Jesteś trenerem? Znasz trenera? Napisz do Zorzy!

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej i mediów społecznościowych Zorzy Wilkszyn