Waldemar Fornalik zareagował na wywiad Piotra Parzyszka. „Swoimi wypowiedziami obraża klub, któremu tyle zawdzięcza”

Piotr Parzyszek przeniósł się do włoskiego Frosinone Calcio. Piłkarz już w pierwszym wywiadzie skrytykował metody treningowe stosowane w Polsce. Na słowa zawodnika zareagował Waldemar Fornalik, szkoleniowiec Piasta Gliwice.

– Kiedy porównam to, jak trenowaliśmy w Piaście i zajęcia tutaj, to naprawdę jest inny świat. W Gliwicach zajęcia biegowe są rzadkością, nie ma takiej intensywności. Włosi ogromną wagę przywiązują do przygotowania fizycznego, stąd tyle zajęć biegowych: i z piłką, i bez. Dużo czasu spędzamy też na siłowni. Nie chcę źle mówić o tym, co było w Piaście. Ale w pierwszym tygodniu biegałem na treningach Frosinone więcej niż przez dwa lata na treningach w Gliwicach – powiedział Parzyszek w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Zawodnik dodał też, że był poirytowany częstymi zmianami. Robił swoje, ale nie mógł zrozumieć dlaczego często nie dostawał szansy na grę w pełnym wymiarze.

– Jestem trenerowi Fornalikowi wdzięczny, że dawał mi szansę, ale jest też druga strona medalu. Akceptowałem jego decyzje, ale nie ukrywam: bardzo mocno mnie to wkurzało. I był to jeden z powodów, dla których chciałem odejść – podkreślił zawodnik.

Na odpowiedź szkoleniowca Piasta Gliwice nie czekaliśmy długo.

– Skoro zostałem wywołany do tablicy, muszę zabrać głos, choć wcześniej tego nie robiłem. Ja nawet nie wiem, jak odebrać te wszystkie zarzuty. Szukam najbardziej odpowiedniego określenia i każde wydaje mi się niewłaściwe. Jestem zdziwiony, zszokowany i rozczarowany, że piłkarz, którego w Piaście przywróciliśmy do żywych, bo wcześniej próbował sił w innych drużynach i nie za bardzo mu się powodziło, tak podsumował naszą dwuletnią współpracę – powiedział Waldemar Fornalik, cytowany przez „PS”.

– On swoimi wypowiedziami najbardziej ubliżył moim współpracownikom ze sztabu, którzy poświęcali mu godziny, dni i tygodnie, żeby w ogóle mógł grać na ligowym poziomie – dodał trener.

– Jego słowa są podważaniem naszych sukcesów. Jeżeli tak źle trenowaliśmy, jak to przedstawia Parzyszek, to skąd mistrzostwo Polski, skąd potem trzecie miejsce? Zastanawiam się, czy drugoligowy włoski klub powinien być wyznacznikiem dobrego i skutecznego szkolenia. Proponuję poczekać pół roku, cały rok i dopiero wtedy sensownie ocenimy dokonania Piotra w nowej drużynie – podkreślił szkoleniowiec Piasta.

Całość rozmowy z Waldemarem Fornalikiem TUTAJ.

Źródło: Przegląd Sportowy

Przeczytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.