Zamknięcie stadionu w Sosnowcu i roczne dyskwalifikacje zawodników za naruszenie nietykalności sędziego po meczu B-klasy

Wydarzenia jakie miały miejsce po meczu B-klasy pomiędzy drużynami ZEW Sosnowiec i UKS Sławków, znalazły swój finał w postaci kar jakie wymierzyła Komisja ds. Dyscypliny Podokręgu Sosnowiec Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Sprawa pobicia arbitra Piotra Żelaznego po meczu rozegranym 20 września 2020 roku w Sosnowcu odbiła się szerokim echem w Polsce. Pisały o niej największe piłkarskie portale i nie tylko. Na łamach Galaktycznego więcej informacji dotyczących zajść po meczu oraz szerszego kontekstu całego wydarzenia możecie znaleźć TUTAJ.

Komisja ds. Dyscypliny Podokręgu Sosnowiec Śląskiego ZPN postanowiła zdyskwalifikować na rok i oraz nałożyć karę finansową w wysokości 500 zł na trzech piłkarzy ZEW Sosnowiec: Sebastiana S. – za rzucenie piłką w głowę sędziego, Łukasza Ch. – za oplucie sędziego po meczu oraz Mateusza B. – za groźby karalne pod adresem sędziego oraz ośmieszanie arbitra za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Ponadto inny gracz ZEW Damian M. został zdyskwalifikowany na 5 meczów i ukarany karą finansową w wysokości 500 zł za wybitnie niesportowe i agresywne zachowanie po otrzymaniu czerwonej kartki oraz używanie słów wulgarnych.

Stadion ZEW przy ul. Gałczyńskiego w Sosnowcu został zamknięty do końca sezonu 2020/21 dla zespołu seniorów oraz dla publiczności. Na obiekcie będą mogły być rozgrywane tylko mecze drużyn młodzieżowych, a kibice ZEW nie będą mogli uczestniczyć do końca sezonu również w meczach wyjazdowych swojej drużyny.

Dodam, że cały czas toczy się również postępowanie w tej sprawie, które prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sosnowcu.


Przeczytaj także:

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.