Warmińsko-Mazurski ZPN startuje z nowym, dużym projektem szkoleniowym “Świadomy trener”, w ramach którego przeprowadzony zostanie cykl szkoleń teoretyczno-praktycznych dla trenerów każdej kategorii wiekowej.
WMZPN przeprowadził podczas zimowej przerwy w rozgrywkach konsultacje z trenerami i klubami. W wyniku tych rozmów okazało się, że potrzebne są praktyczne szkolenia uwzględniające specyfikę procesu szkolenia każdej kategorii wiekowej osobno.
Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o utworzeniu nowego projektu „Świadomy trener”. Władze związku zapraszają trenerów do wzięcia udziału w tych szkoleniach.
Dla każdej kategorii wiekowej dedykowany jest osobny cykl szkoleń, który każdorazowo składa się z 5 spotkań:
- Wykład on-line – Przedstawienie charakterystyki danej kategorii
- Wykład on-line – Planowanie procesu treningowego
- Warsztaty on-line – Omówienie prac powstałych podczas wcześniejszego wykładu
- Zajęcia praktyczne w klubie, tzw. “mikrogrupa” – Naturalne środowisko pracy trenera
- Wykład on-line – Rozumienie gry / Tworzenie środowiska treningowego
WMZPN nie zamyka wspomnianego projektu dla szkoleniowców spoza województwa.
– Dla nich zajęcia on-line niczym się nie będą różnić. Natomiast na zajęcia praktyczne albo przyjadą do klubu z województwa warmińsko-mazurskiego albo będą mogli obejrzeć nagranie z mikrogrupy – czytamy na oficjalnej stronie związku.
Więcej szczegółów na temat wspomnianego projektu oraz link do zapisów znajdziecie TUTAJ
Źródło i foto: WMZPN
******
Czytaj też:
- Portugalski skrzydłowy przechodzi do Jagi z cypryjskiego klubu. Wcześniej już grał w Ekstraklasie
- Spełnienie wymarzonego scenariusza dla polskiej piłki klubowej coraz bliżej
- Wielki hit Bundesligi. Mecz na szczycie w Leverkusen
- Czas na kolejne emocje związane z meczami najlepszej ligi świata
- Boniek podsumował zwycięstwo Jagi. „To nie jest jakiś wielki sukces”