Wieczysta Kraków – LKS Jawiszowice. Do przerwy 0:0 i… demolka w końcówce spotkania

Wieczysta Kraków pokonała LKS Jawiszowice 7:1 w meczu 27. kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. Po 45. minutach zapowiadało się na sensację, gdyż na tablicy wyników widniał bezbramkowy rezultat.

Po pierwszej połowie 0:0. Takiej sytuacji na boisku Wieczystej nie widzieliśmy od bardzo dawna. Goście zorganizowali się w defensywie, a dream team z Krakowa nie potrafił zaskoczyć skoncentrowanych rywali. Większość ataków Wieczystej kończyła się rzutami rożnymi, po których kilka razy doszło do zamieszania pod bramką gości. Jednak na przerwę zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie, a na stadionie powiało sensacją.

Po zmianie stron Wieczysta podkręciła tempo, co przyniosło bramkowe efekty. W 52. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Hebel, a do siatki piłkę głową skierował S. Michalski. A za moment było już 2:0, po wspaniałym uderzeniu Guerriera.

Na 3:0 w 67. minucie podwyższył Peszko, który zdobył swoją 29. bramkę w tym sezonie. Padł też gol, na który zasłużyli przyjezdni i w 73. minucie LZS Jawiszowice zmniejszyli rozmiary porażki. Tylko chwilowo… Końcówka meczu to dominacja Wieczystej, która w przeciągu kilku minut zdobyła cztery bramki.

Wieczysta Kraków – LKS Jawiszowice 7:1 (0:0)

Bramki: 1:0 S. Michalski 52, 2:0 Guerrier 54, 3:0 Peszko 67, 3:1 Hałat 73, 4:1 Jankowski 85, 5:1 Guerrier 90, 6:1 Jankowski 90+1, 7:1 Jankowski 90+3.

Wieczysta: Siryk – Frańczak, S. Michalski, Jampich, Burliga (46 Guerrier) – Moulin, Gamrot (71 Bąk), Hebel (86 Supel) – Peszko, Jankowski, Guzik (62 Linca).

Jawiszowice: Smok – Waliczek, M. Michalski, Radomski, Sitko – Hałat (89 Gąsiorek), Herman, Frączek, D. Płonka (86 Zieliński), M. Płonka – Wysogląd (62 Wawak).

Sędziował: Jonatan Vallejos

Żółta kartka: Moulin Widzów: 250.