Wieczysta odpada z Pucharu Polski! Piast Gliwice pokazał III-ligowcom miejsce w szeregu

Piast Gliwice wyrzucił Wieczystą Kraków z Fortuna Pucharu Polski! Zapowiadane jako hit spotkanie pierwszej rundy rozgrywek zakończyło się wynikiem 4:0 dla zespołu z PKO BP Ekstraklasy.

Zespół prowadzony przez Sławomira Peszkę miał problemy od pierwszego gwizdka arbitra. Wieczysta otrzymała cios już w piątej minucie meczu. Wynik otworzył Jorge Felix. Hiszpan trafił do siatki gospodarzy precyzyjnym strzałem z dystansu. Piast cały czas atakował, jednak nie mógł znaleźć sposobu na pokonanie golkipera Wieczystej.

Po zamianie stron przewaga gliwickiego zespołu nie podlegała dyskusji. Piast zdobtył trzy bramki. Najpierw Miłosz Szczepański trafił do siatki po efektownej akcji na lewym skrzydle Serhija Krykuna. Potem Damian Kądzior wykorzystał idealne podanie Michaela Ameyawa. Zawodnikom Aleksandara Vukovicia udało się trafić jeszcze po raz czwarty. Rzut karny na gola w 84. minucie zamienił Patryk Dziczek.

Wieczysta Kraków – Piast Gliwice 0:4 (0:1)

Bramki: Felix 5′, Szczepański 56′, Kądzior 63′, Dziczek 84′

Wieczysta: Letkiewicz – Pietras (80. Pakulski), Favorov, Kołodziej, Bąk – Torres, Góralski (60. Kiedrowicz), Slavchev (46. Knasmuller), Bargiel, Danielak – Aralica (60. Fidziukiewicz).

Piast: Szymański – Mokwa (46. Pyrka), Munoz, Mosór, Holubek – Dziczek, Chrapek (46. Tomasiewicz) – Kądzior, Szczepański (67. Hateley), Krykun (60. Ameyaw) – Felix (67. Bykowski).

Żółte kartki: Bąk, Favorov, Góralski – Bykowski.

Sędzia: Piotr Rzucidło.