Wieliczka B-klasa. Batory Wola Batorska z czwartą porażką w sezonie

W 9. kolejce rozgrywek wielickiej B-klasy KS Batory Wola Batorska uległ na wyjeździe Startowi Brzezie 2:5.

Relację z meczu otrzymałem od przedstawiciela KS Batory.

„Już w trzeciej minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Nowak, który z łatwością przyjął piłkę w polu karnym Batorego i po ominięciu jednego z obrońców silnym strzałem skierował piłkę do siatki. Przebieg pierwszej połowy był dość wyrównany. Swoje okazje mięli zarówno zawodnicy z Brzezia jak i Woli Batorskiej, jednak brakowało skuteczności. Najlepszą okazję dla Batorego zmarnował Rojewski, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem przestrzelił ponad bramką. W samej końcówce połowy gościom udało się doprowadzić do wyrównania po rzucie karnym odgwizdanym po faulu bramkarza gospodarzy na Pawle Lendzie.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Ozdemira z 50 minuty. Kolejne bramki dla gospodarzy padały po indywidualnych błędach zawodników Batorego. W 65 minucie spotkania przebywający na pozycji spalonej Marcin Kępa wykorzystał błąd techniczny obrońcy Batorego.

W 75 minucie drugą żółtą kartką ukarany został zawodnik gospodarzy Dominik Skimina, jednak już dwie minuty później zespół Batorego stracił kolejną bramkę. Od 85 minuty gospodarze grali w dziewiątkę, po tym jak drugą żółtą kartkę otrzymał Adrian Marzen. W doliczonym czasie gry Maciej Mazur mierzonym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył bramkę na 4:2 i dał sygnał Batoremu do odrabiania strat. Zespół gości odsłonił się jeszcze bardziej, rzucając wszystkie siły do ataku i został za to ukarany w 93 minucie, tracąc piątą bramkę.”

Start Brzezie – KS Batory Wola Batorska 5:2 (1:1)

Bramki

Start: 7′, 77′, 90+3′ Nowak, 50′ Ozdemir, 65 'Kępa.

Batory: 45+1′ Rojewski, 90+2′ Mazur.

Skład Batory: Wartak – Chytkowski, Dąbroś, Łub, Gorycki – Kubicki, Mazur, Paweł Lenda, Rojewski -Pawłowski, Koza.

Zespół Batorego po dziewięciu rozegranych spotkaniach zajmuje 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. W kolejnym meczu drużyna z Woli Batorskiej podejmie rezerwy Gdovii Gdów.