Wrocław B-klasa grupa 9. Siedemnaście kartek w hicie 8 kolejki! Zorza Wilkszyn wygrywa z liderem

W ósmej kolejce B-klasy wrocławskiej  grupy 9, Zorza Wilkszyn pokonała 4:3 lidera Orła Bukówek. Spotkanie przyciągnęło komplet kibiców na stadion.

Mecz przyniósł wiele emocji, a Zorza po zwycięstwie zajmuje trzecie miejsce w tabeli, tracąc do Orła Bukówek zaledwie trzy „oczka”. O hicie kolejki 9 grupy wrocławskiej B-klasy opowiedział Łukasz Dubiński z Zorzy Wilkszyn.

„Spotkanie zostało rozegrane na tymczasowym domowym boisku Zorzy w Białkowie. Jeśli część z Was zastanawia się, czemu Zorza Wilkszyn nie gra meczów u siebie, w Wilkszynie, to serdecznie zachęcamy do przeczytania wyjaśnienia na https://www.facebook.com/wilkszynzorza/posts/748166305605375 ).

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00 i wystarczył kwadrans gry, aby otworzyć worek z kartkami. Pomimo tego, że mecz do brutalnych nie należał, to sędzia główny, który miał do dyspozycji jeszcze dwóch sędziów liniowych pokazał w sumie aż 17 kartek, w tym 3 czerwone ( w konsekwencji uzbierania dwóch żółtych ) i podyktował 2 rzuty karne!

Zorza już od 20 minuty prowadziła 2:0 i taki też wynik pozostał aż do gwizdka kończącego pierwszą połowę spotkania.

Druga połowa przyniosła trzeciego gola w 47 minucie dla Zorzy i piłkarze z Wilkszyna od tego momentu byli zbyt pewni swojego zwycięstwa w tym meczu. 53 minuta przyniosła bramkę kontaktową dla Orła Bukówek i było widać, że goście są głodni bramek i nie odpuszczą tego meczu. Końcowe 15 minut okazało się kluczowe dla tego spotkania, gdyż w 80 minucie Orzeł Bukówek strzela swojego drugiego gola i pewnym było to, że idą na remis. 93 minuta przyniosła gola na remis! Gracze Orła Bukówek wyraźnie zadowoleni z odrobionych strat z ogromną chęcią chcieli dowieźć ten wynik do końca spotkania. Koniec doliczonego czasu gry zbliżał się nie ubłaganie i niespełna minutę po wyrównującym golu, gracz Zorzy – Mateusz Belka otrzymał piłkę przez polem karnym gości i pewnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom zostając przy tym zawodnikiem meczu!

Mecz ułożył się idealnie dla kibiców, którzy po spotkaniu wypowiadali się o nim w samych superlatywach:

„Świetne spotkanie, pełne emocji, kartek i bramek.”

„To miało być zwykłe niedzielne popołudnie, a tu taki mecz!”