Wieliczka B-klasa. KS Batory Wola Batorska remisuje z liderem rozgrywek

W 11. kolejce rozgrywek B-klasy (Wieliczka) KS Batory Wola Batorska zremisował bezbramkowo na wyjeździe z liderem rozgrywek Sokołem Chorągwica.

Relacja ze spotkania przekazana przez przedstawicieli Batorego.

„W niedzielę o godzinie 15:00 odbył się mecz między Sokołem Chorągwica i KS Batory Wola Batorska.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był zespół gospodarzy, który w tym sezonie w dziesięciu dotychczasowych kolejkach zdobył komplet punktów strzelając przy tym 42 bramki i tracąc zaledwie 7.

Batory gra w tym sezonie poniżej oczekiwań. Zespół, który w poprzednim sezonie do ostatnich minut walczył o awans do wyższej klasy rozgrywkowej w pierwszych dziesięciu kolejkach zanotował aż pięć porażek.

Spotkanie nieoczekiwanie zaczęło się od ataków gości. Już w 2 minucie po dośrodkowaniu, które minimalnie minęło długi słupek bramki strzeżonej przez Bartłomieja Pasiuta, naprawdę niewiele zabrakło, by Łukasz Michalec przeciął lot piłki i otworzył wynik spotkania.

W dalszej części pierwszej połowy gospodarze narzucili swój styl grania. Szczególnie groźne były przerzuty do lewego pomocnika, który ścinając w pole karne Batorego tworzył groźne sytuacje. Zaznaczyć trzeba jednak, że zespół z Woli Batorskiej bronił się w tym spotkaniu bardzo dobrze.

Przebieg drugiej połowy był mocno zbliżony do pierwszej. Sokół atakował – Batory próbował kontrować. Sokół szukał swoich szans w ataku pozycyjnym, jednak dobrze ustawieni zawodnicy Batorego niwelowali szanse do zdobycia bramki.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem co przerwało zwycięską passę Sokoła. W następnej kolejce Sokół zmierzy się z zespołem Naprzód Ochmanów, natomiast zawodnicy Batorego rozegrają pojedynek derbowy z zespołem Dąb Zabierzów Bocheński.”

Sokół Chorągwica – KS Batory Wola Batorska 0:0

Zespół Batorego zajmuje aktualnie 7 miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów. Liderem pozostaje Sokół Choragwica, który do tej pory zgromadził 31 „oczek”.

Zdjęcia: KS Batory Wola Batorska