Wieliczka B-klasa. Trwa zła passa Batorego Wola Batorska

W 10. kolejce rozgrywek B-klasy (Wieliczka), KS Batory Wola Batorska uległ na własnym boisku rezerwom Gdovii Gdów 1:3.

Mecz rozpoczął się od ataków Batorego, który na własnym stadionie chciał odwrócić niekorzystną passę. Dobrą sytuację do otwarcia wyniku miał Rojewski obsłużony dokładnym podaniem od Lendy, jednak – podobnie jak w poprzednich meczach – szwankowała skuteczność. Doskonałą sytuację zmarnował również Mazur, który przestrzelił z około 10 metrów w sytuacji w której drogę do bramki grodził mu jedynie golkiper gości. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy zawodnicy z Gdowa przeprowadzili akcję lewą stroną boiska zakończoną zdobyciem gola przez Wojtaszka. Stracona bramka nie podłamała zawodników Batorego i już 3 minuty później wyrównali za sprawą Szydłowskiego, który płaskim strzałem z około 15 metrów pokonał bramkarza gości.

Zespół z Gdowa bardzo szybko objął ponownie prowadzenie, bo już niecałe dwie minuty później. Strzelcem gola był Krystian Budyn. Po zdobytej bramce goście cofnęli się do obrony, szukając jednak okazji do szybkich kontraataków. Po jednym z nich, Tomasz Wojtaszek ustalił wynik spotkania na 3:1.

– Nie tak miał wyglądać ten sezon w wykonaniu Batorego, szczególnie biorąc pod uwagę, że w poprzednim sezonie do awansu zabrakło jednej bramki. Znakomicie z kolei spisują się sekcje młodzieżowe Batorego. Choć w młodszych rocznikach nie prowadzi  się tabeli warto zaznaczyć, że w zakończonych już rozgrywkach żaków podopieczni trenera Rojewskiego nie przegrali żadnego meczu ligowego (!) – powiedział po spotkaniu przedstawiciel Batorego.

KS Batory Wola Batorska – Gdovia II Gdów 1:3 (0:0)

Bramki:

Batory: Szydłowski

Gdovia II Gdów: Wojtaszek x2, Budyn

Skład Batorego: Borowski – Chytkowski, R.Lenda, Dąbroś, Gorycki – Mazur, Sumara, Szydłowski, Rojewski – Koza, Michalec.

Rezerwowi: Wartak, Łub, P.Lenda, Mirochna, Pawłowski.

Po 10 rozegranych kolejkach Batory zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 13 punktów. W następnej kolejce zmierzy się z liderem – zespołem Sokoła Chorągwica – który dotychczas nie stracił nawet punktu pewnie zmierzając do A-klasy.

Źródło: KS Batory Wola Batorska.