Wielki polski talent opuszcza Barcelonę

Michał Żuk nie będzie już zawodnikiem drużyn młodzieżowych FC Barcelona. – Moja rodzina postanowiła wrócić do Polski – za pośrednictwem social mediów tłumaczy decyzję młody zawodnik.

Utalentowany zawodnik kończy swoją grę dla La Masii, legendarnej szkółki piłkarskiej Barcelony. Michał Żuk jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych graczy na świecie w swojej kategorii wiekowej.

13-letni Michał Żuk urodził się w Hiszpanii. On i jego rok młodszy brat zaczynali grę w Blanes y Ca La Guido i Aqua Hotel FC. Później Michał przeniósł sięM do Barcelony, a Miłosz został zawodnikiem Girony.

Kibice piłkarscy w Polsce poznali braci Żuków po zamieszczeniu ich zdjęcia z Leo Messim. Wówczas media zaczęły się interesować niezwykle utalentowanymi chłopcami. Michałowi wróży się wielką karierę. Jego zagrania były niejednokrotnie prezentowane w mediach społecznościowych. Gra w środku pomocy, błyszczał podczas prestiżowych turniejów La Liga Promises. W minionym sezonie występował w zespole Infantil B, a hiszpańskie media często nominowały go do drużyn tygodnia La Masii.

Dziennikarze „Mundo Deportivo” umieścili go pod koniec zeszłego roku w jedenastce najlepiej rokujących wychowanków Barcelony.

Michał, Leo Messi i Miłosz (od lewej)

– Moja rodzina postanowiła wrócić do Polski. Dlatego zdecydowałem się opuścić klub, aby być z rodziną. Klub chciał, żebym został, ale w takim wieku i przy takiej odległości byłoby to trudne i niemożliwe dla mnie i rodziny – tłumaczy swoją decyzję 13-letni zawodnik w mediach społecznościowych.

Obaj braci wraz z tatą byli obecni na listopadowym zgrupowaniu „Biało-Czerwonych” i już wtedy Żuk senior poinformował za pośrednictwem kanału Łączy Nas Piłka, że buduje dom w naszym kraju oraz podchodzi dość spokojnie do przygody swoich synów z futbolem, aby nie nakładać na nich zbyt dużej presji.


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.