Wielkopolska 4 liga. Jedenaście bramek w meczu Unii Swarzędz

W tym sezonie Unici przyzwyczaili kibiców do dużej ilości bramek w meczach z ich udziałem. Sobotnia wygrana z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 7:4 jest tego doskonałym przykładem – informuje Jan Piechota, rzecznik prasowy Unii.

W pierwszej połowie spotkania przewaga Unii nie podlegała żadnej dyskusji. Gole sypały się jak z rogu obfitości. Gospodarze zaaplikowali ich aż pięć zaespołowi Ostrovii, sami tracąc zaledwie jednego. Na tablicy wyników 5:1 dla Unii i można było powiedzieć: Już po meczu.

W drugiej odsłonie nadal było widać, która ekipa pretenduje do awansu, a która jest na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Pięć minut po wznowieniu gry Pińczuk zdobył bramkę na 6:1. Był to dwunasty gol “Gerego” w tym sezonie. Niestety po szóstym trafieniu Unici ponownie spoczęli na laurach i zaczęli popełniać sporo błędów, zwłaszcza w defensywie. W efekcie w 57. minucie stracili drugą bramkę (zdobył ją Marek Szymanowski), a w 65. minucie trzecią (na listę strzelców wpisał się Daniel Kaczmarek) – pisze Jan Piechota.

Pod koniec meczu kibice mogli zobaczyć jeszcze dwa gole i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Unitów 7:4.

Unia Swarzędz z dorobkiem 34 punktów znajduje się na 4 miejscu w tabeli ze stratą jednego „oczka” do lidera, któym jest Victoria Września. W ostatniej kolejce jesiennych zmagań Unici zmierzą się na wyjeździe z Lubuszaninem Trzcianka.

Unia Swarzędz – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 7:4 (5:1)

Bramki: Krystian Pawlak (4′, 45′), Hubert Goncerzewicz (12′), Wojciech Antczak (38′), Gerard Pińczuk (44′, 50′), Filip Soboń (89′) – Damian Błaszczyk (39′), Marek Szymanowski (57′), Daniel Kaczmarek (65′), Krystian Szczepaniak (90′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Paweł Koralewski (70′ Mateusz Świergiel), Radosław Barabasz, Tomasz Neumann, Patryk Pawłowski – Hubert Goncerzewicz (85′ Aleksander Pawlak), Igor Jurga (65′ Filip Soboń), Wojciech Antczak, Damian Buczma – Gerard Pińczuk, Krystian Pawlak (60′ Marcin Nowicki).

Skład Ostrovii: Kacper Dziuba – Mateusz Rachwalski (83′ Szymon Jędraszek), Łukasz Wiącek, Mateusz Stawski (46′ Krystian Szczepaniak), Krystian Mokrzycki (55′ Jakub Kramarczyk), Kacper Krawczyk, Michał Giecz, Damian Błaszczyk, Daniel Kaczmarek, Marek Szymanowski, Mateusz Ziemiański (60′ Mariusz Poślednik)

Źródło: Jan Piechota