fbpx

Wietrzenie szatni w Wieczystej po kompromitującym sezonie. 12 zawodników opuszcza klub

Po fatalnym sezonie w wykonaniu Wieczystej Kraków, właściciel klubu postanowił przewietrzyć szatnię. Z zespołu, który miał w cuglach zaliczyć kolejny awans, tym razem do drugiej ligi, odchodzi kilkunastu zawodników.

Można powiedzieć, że w krakowskim klubie kończy się pewien rozdział, gdyż listę graczy, których już nie zobaczymy w barwach Wieczystej, otwierają dwie największe gwiazdy zespołu – Sławomir Peszko i Radosław Majewski.

Peszkin ogłosił zakończenie kariery. Ostatni mecz rozegrał we wrześniu ubiegłego roku, z dalszej gry wyeliminowała go kontuzja. Teraz będzie ambasadorem Clout MMA – nowej federacji organizującej walki influencerów. Mówi się, że nie zakończy wwspółpracy z Wieczystą i być może zobaczymy go w innej roli. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że Sławomir Peszko cieszy się ogromnym zaufaniem sponsora klubu, Wojciecha Kwietnia.

Radosław Majewski też związany był kontraktem z Wieczystą do 30 czerwca i umowa nie została przedłużona. „Maja”poddał się operacji kolana, a w ostatnich meczach sezonu grał z urazem. Majewski w ciągu trzech lat zdobył w ligowych meczach Wieczystej 84 bramki!

Pozostali piłkarze, z którymi Wieczysta nie przedłuży kontraktów wygasających 30 czerwca 2023 roku:

Damian Guzik na Chałupnika trafił w przerwie zimowej sezonu 2018/19. Był zawodnikiem z najdłuższym stażem w kadrze I drużyny. Wystąpił w 70 spotkaniach i zdobył 16 bramek.

Adrian Frańczak to drugi zawodnik pod względem długości stażu. Rozegrał 70 spotkań (w wielu z nich jako kapitan drużyny) i zdobył 24 gole. W minionej rundzie na boisku z powodu kontuzji nie pojawił się ani razu.

Dawid Jampich do Wieczystej trafił przed sezonem 2020/21. Był podstawowym zawodnikiem drużyny, która wywalczyła awans z IV do III ligi. Wystąpił w sumie 50 meczach ligowych i zdobył 3 gole.

Krzysztof Szewczyk do Wieczystej również trafił przed sezonem 2020/21. W klasie okręgowej wystąpił w 25 meczach, w których zdobył 38 goli. Później z gry na długi czas wykluczyła go kontuzja kolana. W sumie w Wieczystej rozegrał 40 spotkań ligowych.

Paweł Krawczyk był obecny przy Chałupnika od września 2020 roku. Zanotował z drużyną 2 awanse (do IV i III ligi). W koszulce z numerem 33 wystąpił w 24 meczach ligowych. 

Piotr Bujak do drużyny dołączył przed minionym sezonie. W III lidze wystąpił w 20 spotkaniach i zdobył 4 gole.

Jakub Kowalski dołączył do „żółto-czarnych” przed rokiem. Wystąpił w dwóch w ligowych meczach (przeciwko Stali Stalowa Wola jesienią i przeciwko Orlętom Radzyń Podlaski na wiosnę). Bronił w rozgrywkach Małopolskiego Pucharu Polski. 

Maciej Pałaszewski do Wieczystej dołączył w październiku ubiegłego roku. W III lidze rozegrał 15 spotkań.

Antoni Mikułko do Wieczystej dołączył w lutym 2023 na zasadzie wypożyczenia z Lechii Gdańsk. W rundzie wiosennej wystąpił w 15 ligowych meczach. Teraz wraca do macierzystego klubu. 

Maciej Twarowski trafił do nas przed rozpoczęciem rundy wiosennej na zasadzie wypożyczenia z Jagiellonii Białystok. Wystąpił w 13 meczach ligowych i zdobył 2 gole.

***

Wieczysta Kraków zakończyła sezon 2022/2023 na trzecim miejscu rozgrywek czwartej grupy III ligi z dorobkiem 67 punktów i bilansem bramkowym 75-35. Dream Team, który miał rozjechać wszystkich rywali, odniósł 20 zwycięstw, 7 razy zremisował i poniósł aż 7 porażek. W tabeli krakowska drużyna została wyprzedzona przez Avię Świdnik i zespół Stali Stalowa Wola, który awansował do drugiej ligi.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.