Wrocław B-klasa grupa 5. Zalesie Wócice wygrywa na wyjeździe. Zła passa przerwana

W 11. kolejce rozgrywek piatej grupy wrocławskiej B-klasy Zalesie Wójcice odniosło zwycięstwo w meczu wyjazdowym z Pogonią Kopalina 3:1. Zespół z Wójcic zdobył punkty po serii trzech porażek.

Poniżej relacja z meczu przekazana przez przedstawicieli klubu Zalesie Wójcice.

„Mecz bez większej historii. Początek to mocny nacisk naszej drużyny i szybko zdobyta bramka. Następnie nieodgwizdany rzut karny, strzelona nieuznana druga bramka wg sędziego ze spalonego… A później mecz się wyrównał. A do sytuacji coraz częściej dochodzili gospodarze. W jednej z akcji nasi obrońcy wybijając piłkę z pola karnego „nabili” rękę naszego zawodnika- sedzia odgwizdał rzut karny, wykorzystany przez gospodarzy. Po tej bramce – kolejne sytuacje Pogoni. Jedną z nich sam na sam wybronił bramkarz Grzegorz Lipiński ( były zawodnik Pogoni Kopalina). W innej – napastnik gospodarzy po niezłej akcji całej drużyny, nie potrafił skierować piłki do pustej bramki. Do przerwy 1:1.

Druga połowa, ponownie sporo dziwnych decyzji sedziowskich, niezrozumiałych dla obu stron… mimo ,że gra nie była porywająca to druga połowa przebiegała pod dyktando Zalesia. Na początku drugiej połowy, bramkę na 2:1- z karnego zdobył Sebastian Włodek (również były zawodnik Pogoni). Było to jego drugie trafienie w meczu. Wynik ustalił Pavlo Hros. Ostatecznie zasłużone, choć wymęczone zwycięstwo naszej drużyny.”

Pogoń Kopalina – Zalesie Wójcice 1:3 (1:1)

Bramka Pogoń: Zabawka 11′

Bramki Zalesie: Włodek 7′, 50′, Hros 89′.

Zalesie zajmuje obecnie 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów. W następnej kolejce zespół z Wójcic zmierzy się z Piastem Instal Miłocice.