Wrocław B-klasa grupa 9. Remis Zorzy Wilkszyn w trzynastej kolejce

Ostatnia, trzynasta kolejka rundy jesiennej okazała się pechowa dla Zorzy Wilkszyn. Zaledwie remis w wyjazdowym meczu z Błękitnymi Jerzmanowo, do którego zawodnicy Zorzy przystępowali w roli faworyta.

Przed spotkaniem piłkarze Zorzy znali już wynik meczu lidera, Zielonych Rakoszyce, którzy przegrali na wyjeździe z Czarnymi Białków 1:2. Zawodnicy z Wilkszyna, aby spędzić zimową przerwę w fotelu lidera musieli zdobyć komplet punktów w meczu z zespołem Błękitnych Jerzmanowo. Tak się jednak nie stało, a o przebiegu spotkania opowiedział mi Łukasz Dubiński z Zorzy Wilkszyn.

„W trzynastej kolejce Wrocławskiej B-klasy grupy 9, drużyna Zorzy Wilkszyn zmierzyła się na wyjeździe z Błękitnymi Jerzmanowo. Pojedynek odbył się na boisku przy ul. Sztabowej we Wrocławiu.

Gracze Zorzy Wilkszyn wyszli na boisku w pozytywnym nastawieniu i z chęcią walki o zwycięstwo, bo w przypadku wygranej z Błękitnymi i w przypadku przegranych meczów drużyn z Rakoszyc i Bukówka, to właśnie Wilkszyńska Zorza mogła zostać mistrzem jesieni.

Pierwsza połowa zdecydowanie nie zapowiadała, że uda się zobaczyć piłkę w którejkolwiek z bramek. Obie drużyny szukały dogodnej drogi do strzelenia gola poprzez akcje w środku, podania prostopadłe i dośrodkowania w pole karne. Niestety każda próba kończyła się fiaskiem i drużyny schodziły do szatni z wynikiem 0:0.

Druga połowa spotkania przyniosła kilka zmian w obu drużynach i w 62 minucie byliśmy świadkami pierwszej bramki. Po zamieszaniu w polu karnym Zorzy Wilkszyn piłkę do siatki pewnie kieruję drużyna Błękitnych i ustanawia wynik na 1:0. Niekorzystny wynik dla Zorzy spowodował lekką grę nerwów zawodników z Wilkszyna, co przełożyło się na otrzymanie 3 żółtych kartek w przeciągu 7 minut. Kwadrans później swoją szansę wykorzystała Zorza i doprowadziła do wyrównania na 1:1. Ostatnie 10 minut spotkania Zorza potraktowała jako mecz na śmierć i życie, bo za wszelką cenę piłkarze z Wilkszyna chcieli doprowadzić do zwycięstwa. Nie pomogła gra na dwóch napastników i duża ilość strzałów na bramkę przeciwnika.

Trzynasta kolejka okazała się pechowa dla Zorzy Wilkszyn. Drużyny z Rakoszyc i Bukówka swoje spotkania przegrały, a Zorza doprowadziła tylko do remisu, co umieściło drużynę z Wilkszyna na drugim miejscu w tabeli wrocławskiej B-klasy grupy 9 na koniec roku 2019 i na koniec rundy jesiennej.

Gracze oraz zarząd Zorzy Wilkszyn dziękują kibicom, którzy dopingowali drużynę w tej rundzie, dziękują również przeciwnikom za sportową rywalizację i serdecznie zapraszają w nowym 2020 roku na rundę wiosenną!

Piłkarze i zarząd Zorzy Wilkszyn pragną przypomnieć, że drużyna w dalszym ciągu szuka trenera, który pomoże zrobić kolejny krok do przodu! Jesteś trenerem? Znasz trenera? Napisz do Zorzy!”

Błękitni Jerzmanowo – Zorza Wilkszyn 1:1 (0:0)

Bramki: Sztochel 62′ – Belka 77′

Klasa B 2019/2020, grupa: Wrocław IX
RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Zieloni Rakoszyce 12 27 9 0 3 35-13 7 0 0 24-0 2 0 3 11-13
2.  Zorza Wilkszyn 12 26 8 2 2 43-13 6 1 0 33-6 2 1 2 10-7
3.  Orzeł Bukówek 12 25 8 1 3 32-24 5 0 1 18-13 3 1 2 14-11 1 3 1 0 0 1-0
4.  Czarni Białków (k. Środy Śląskiej) 12 25 8 1 3 33-16 4 1 0 14-5 4 0 3 19-11 1 0 0 0 1 0-1
13.  Dromex Piersno 12 0 0 0 12 16-72 0 0 6 8-30 0 0 6 8-42
 Tęcza Pisarzowice wycofała się z rozgrywek po 5. kolejce. Jej wyniki zostały anulowane.

W najbliższym czasie na łamach portalu ukaże się podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu Zorzy Wilkszyn.

Zapraszam do odwiedzania strony internetowej i mediów społecznościowych Zorzy Wilkszyn