fbpx

Śląska 4 liga grupa 1. Legendarny polski klub uratowany. Zadłużenie całkowicie spłacone

Szombierki Bytom, mistrz Polski z 1980 roku, spłacił wieloletnie zadłużenie. 

– Zarząd wraz z Komisją Rewizyjną klubu mają przyjemność poinformować wszystkich sympatyków jak i darczyńców, iż w roku 100-lecia nasz klub został w całości oddłużony – czytamu na oficjalnej stronie Szombierek Bytom. Klub od 13 lat zmagał się z kłopotami finansowymi.

W 2006 roku bytomski klub spadł z IV ligi do klasy okręgowej, a po roku do B-klasy. W kolejnych latach udało się powrócić do IV ligi, a później awansować nawet o poziom rozgrywek wyżej. Przez cały ten okres Szombierki spłacały też długi. Od sezonu 2016/2017 klub gra w IV lidze  i po 15. kolejkach jest liderem śląskiej grupy I.

– Gdy w marcu 2006 roku weszliśmy do klubu, dług wynosił około 580 tysięcy złotych. Rosły odsetki, był ogrom problemów – powiedział Tomasz Buczyk, aktualny prezes Szombierek, cytowany przez „Sport”.

– Jestem dumny, że jako prosty, szary człowiek przyczyniłem się do wyprostowania sytuacji. Chcę podziękować jeszcze jednej osobie, Sebastianowi Budzanowi. Były wzloty i upadki, ale od początku był ze mną. A to jako wiceprezes, a to – jak obecnie – członek zarządu. Pomagał i chwała mu za to – dodał.

– Niektórzy dostają miliony, a kluby i tak upadają. Moim zdaniem, każdy zarząd powinien odpowiadać za swoją kadencję i swoje długi. Wtedy byśmy zobaczyli, kto pracuje dla klubu z serca, a kto – by tylko się dorobić. Najpierw trzeba zadbać o klub, a dopiero potem o siebie. Ja od 2006 roku nie dostałem ani złotówki. Nie ukrywam, że teraz wreszcie bym chciał. Najpierw jednak trzeba coś pokazać, by potem móc żądać – podkreślił prezes.

Szombierki Bytom zimę spędzą w wygodnym fotelu lidera. Nad drugą w tabeli Unią Kosztowy mają dwa punkty przewagi. W klubie coraz głośniej mówi się o awansie do III ligi.

– Chcemy zrobić awans, fajnie byłoby też powalczyć o puchar wojewódzki. Wierzę w III ligę. Jak się uda, to będzie, ale obawiam się barażu. On powinien być organizowany raczej dla drużyn walczących o utrzymanie. Nie powinno być tak, że ktoś wygrywa całą ligę, wydaje pieniądze i musi jeszcze grać baraż o awans. To trochę chore – zaznaczył Tomasz Buczyk.

Szombierki Bytom mają w swoim dorobku wicemistrzostwo Polski wywalczone w 1965 roku oraz tytuł mistrzowski z 1980 roku. W najwyższej klasie rozgrywkowej bytomski zespół rozegrał łącznie 25 sezonów i plasuje się obecnie na 19. miejscu w tabeli wszech czasów polskiej ekstraklasy.

 

Źródło: Sport, Szombierki Bytom

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.