fbpx

Wrocławskie Maślice ruszają ze sportowym projektem

Na łamach Galaktycznego dziś po raz pierwszy gości tworzący się klub KS Maślice Wrocław. Zespół w sezonie 2020/2021 wystartuje w rozgrywkach B-klasy.

Nie tak dawno opisywałem grupę kolegów, którzy postanowili założyć klub piłkarski, Huragan Wiśniówka. Czytelnicy z pewnością pamiętają tryskających fantastycznym podejściem do futbolu i mówiących o sobie z wielkim dystansem działaczy-zawodników tego klubu.

Dziś przedstawię kolejnych pasjonatów, którzy mają w planach rozpoczęcie występów w rozgrywkach B-klasy w nadchodzącym sezonie. Skontaktowali się ze mną Daniel Wesołowski i Bartosz Żak, główni pomysłodawcy i założyciele klubu. Obaj to maśliczanie z krwi i kości od urodzenia. Po kilku zdaniach już byłem „zafiksowany” na punkcie kolejnego klubu, a jest nim KS Maślice Wrocław. Mam nadzieję, że kibice galaktycznej społeczności też zainteresują się poczynaniami działaczy tworzącego się właśnie wrocławskiego projektu na futbol w wykonaniu KS Maślice.

POCZĄTKI

Witam. Jak zaczęła się Wasza przygoda z piłką nożną?

Daniel Wesołowski: Jesteśmy grupą znajomych, którzy spotykają się na piłkarskie gierki na wrocławskim osiedlu Maślice od dobrych kilkunastu lat. Na tyle „utrzymuje nas” sportowa pasja, że grywaliśmy w naprawdę najróżniejszych warunkach – czy przy -20 stopniach w zimie, gdzie sami odśnieżaliśmy i solą odmrażaliśmy boisko, czy również przy 36 stopniach na orliku ze sztuczną, wręcz już wrzącą murawą.

Rozumiem, że spotykanie się „for fun” to fantastyczna sprawa, ale element rywalizacji na wyższym szczeblu niż orlik dodaje smaczku. Kiedy powstał pomysł, aby stworzyć klub z prawdziwego zdarzenia?

Bartosz Żak: Po wielu latach grania stwierdziliśmy, że warto potraktować nasze spotkania nieco bardziej poważnie. Wspólnie postanowiliśmy stworzyć osiedlowy klub sportowy i wystartować w profesjonalnej lidze piłkarskiej. 

Daniel Wesołowski: Naszą misją jest sprawdzenie umiejętności na wyższym poziomie, „zaktywizowanie” maślickiego środowiska i zaoferowanie im sportowych atrakcji.

MAŚLICKI TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

Musieliście z pewnością „ruszyć w miasto” z akcjami promującymi klub. Kibiców trzeba sobie „kupić” pomysłowością i pasją. Jak Wy zaczęliście swoją marketingową działalność?

Bartosz Żak: Pierwszym naszym challange’em, aby piłkarsko „ruszyć” osiedle był „MAŚLICKI TURNIEJ MIKOŁAJKOWY” zorganizowany przez nas, Radę Osiedla Maślice oraz Szkołę Podstawową nr 26.

Event okazał się potężnym „strzałem w 10”. Dzieciaki wrocławskiej szkoły podstawowej (bo to dla nich stworzyliśmy turniej) były podekscytowane piłkarskimi emocjami, plastycznymi poczynaniami tworzenia herbu i barw klubu oraz watą cukrową, która była dostępna podczas zawodów.

Daniel Wesołowski: Warto dodać, że partnerem turnieju był WKS Śląsk Wrocław, który przygotował dla uczniów wiele świetnych upominków! To był pierwszy poważny sprawdzian przed naszym osiedlem – czuliśmy się odpowiedzialni za nasze środowisko jako ambasadorzy sportu i zdrowego stylu życia. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem. Takich eventów planujemy znacznie więcej!

 

 

CELE I PLANY

Jak aktualnie przedstawia się sytuacja Waszego klubu? Na jakim etapie obecnie się znajdujecie?

Daniel Wesołowski: Aktualnie pracujemy nad kolejnymi projektami, które dadzą nam możliwość wystąpienia w rozgrywkach B-klasowych. Jesteśmy na końcowym etapie zakładania Stowarzyszenia oraz tworzenia herbu klubowego.

Bartosz Żak: Zdecydowaliśmy się również na wystąpienie w amatorskiej lidze piłkarskiej „WROCBAL”, aby znacznie szybciej sprawdzić się na tle innych zespołów i przygotować się do przyszłego sezonu na dużym boisku.

Planujecie występy w rozgrywkach B-klasy w następnym sezonie. Czy infrastrukturalnie jesteście przygotowani?

Daniel Wesołowski: Jesteśmy po wstępnych rozmowach odnośnie wynajęcia boiska piłkarskiego. Niestety, aktualnie nie możemy liczyć na swoje pełnowymiarowe. Kilka miesięcy temu w miejscu potencjalnego boiska, na którym planowaliśmy rozgrywać mecze postawiono mieszkalne bloki… Z Radą Osiedla Maślice intensywnie pracujemy nad tym, aby w najbliższym czasie boisko pojawiło się na naszym osiedlu. Cały czas szukamy również sponsorów, którzy obdarzą nas finansowym wsparciem na starcie naszego projektu.

Bartosz Żak: Jeżeli chodzi o aspekt sportowy, następnym etapem, który czeka klub, będzie poszukiwanie trenera. Mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć szkoleniowca, pod którego wodzą awansujemy do A-klasy.

Dziękuję za rozmowę.

******

Pomysł pasjonatów z KS Maślice Wrocław mocno mi zaimponował. Takie historie tworzą magię futbolu na niższych szczeblach rozgrywkowych. Mam ogromną nadzieję, że projekt, którego ojcami są moi rozmówcy, okaże się wielkim sukcesem. Życzę tego klubowi z wrocławskiego osiedla Maślice, a wszystkich kibiców zachęcam do „lajkowania” facebookowego profilu KS-u. Panowie chcą mocno wejść w świat mediów społecznościowych, więc pomóżmy im polubieniami. Poniżej wideo zamieszczone na fanpage’u klubu.

 

Link do strony KS Maślice Wrocław https://tiny.pl/tbzsj

Grzegorz Sawicki

 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.