Wygrana Legii z FK Krasnodarem. „Trzeba dalej robić swoje”

Legia Warszawa odrobiła straty z pierwszej połowy i wygrała z FK Krasnodarem 2:1 w drugim meczu kontrolnym podczas zimowego zgrupowania w Dubaju. Gole dla Wojskowych strzelili Josue oraz Mateusz Wieteska.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy dla pamięci zmarłego twórcy i kustosza Muzeum Legii Wiktora Bołby, a legioniści wyszli na boisko w czarnych opaskach.

Aleksandar Vuković:

– Najpierw zacznę od smutnej wiadomości, która dotarła do nas niedawno. Odszedł człowiek, którego ceniłem, lubiłem, który był moim przyjacielem. Chciałbym wyrazić swoje i nasze odczucia wynikające z tego, że nie ma z nami Wiktora Bołby. Był osobą niezastąpiona. To mocno w nas uderzyło i tak jak mogliśmy, wyrażaliśmy szacunek dla jego osoby. Na tym nie poprzestaniemy, bo wiemy co znaczył Muzeum Legii jest dla mnie Muzeum Wiktora Bołby. Będę zawsze wiedział, że taka ważna rzecz powstała w naszym klubie dzięki niemu.

– To będzie stary tekst: wynik nie jest najważniejszy w takich meczach, ale wolę wygrać niż przegrać. Najważniejsza była praca, jaka wykonaliśmy na boisko. Sporo zawodników pierwszy raz w tym roku spędziło 90 minut na boisku przy dużym wysiłku treningowy, Zamykamy pewnie rozdział, który chcieliśmy tutaj zrobić. Po tym meczu mamy jeszcze jedno spotkanie, w którym następna grupa zaliczy 90 minut. Powtórzę: zamykamy pewien etap i rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do meczów ligowych.

– Powiedziałem drużynie na odprawie przed meczem, że ważna kwestia jest dla mnie reakcja po zmianie wyniku. Nieważne, czy to bramka dla nas, czy dla przeciwnika – jestem zadowolony, jak to dziś wyglądało. Oczywiście, mecz mógł się różnie potoczyć, ale widać już, że reakcja jest lepsza, jest taka, jakiej oczekujemy w przyszłości. Trzeba dalej robić swoje na boisku niezależnie od wyniku, mecz się nie kończy na zdobytej lub straconej bramce.

– Mam nadzieję, że jutro rano nie będzie wiadomości o kontuzjach. Na początku obozu ćwiczyliśmy w mniejszym składzie, zawodnicy wracali i z dnia na dzień nasza sytuacja kadrowa zaczęła wyglądać lepiej. Przy takim natężeniu pracy agresywna gra z takim rywalem jak Krasnodar była ryzykowna.​

– Chcemy przećwiczyć każdy aspekt gry. Z jednej strony – stałe fragmenty w naszym wykonaniu to duża liczba straconych bramek, ale zwiększymy sobie szansę, jeśli będziemy je lepiej bronić. W drugą stronę – czasem jest tak, że bardzo dużo się nad tym pracuje, a bramek nie ma. W kadrze jest dwóch – trzech zawodników z dobrym serwisem – czyli takich, którzy dobrze dośrodkowują – i musimy to wykorzystać.

Legia Warszawa – FK Krasnodar 2:1 (0:1)

Bramki: Josue (54’), Wieteska (83′) – Wanderson (13’)

Żółte kartki: Krychowiak (25’), Borodin (70’)

Legia: Boruc – Johansson (Rose 27’), Wieteska, Grudziński (Hołownia 60′) – Kwiatkowski (Johansson 60′), Sokołowski, Slisz, Hołownia (Mladenović 46′) – Josue (Kwiatkowski 90′), Pekhart (Włodarczyk 60′), Luquinhas (Strzałek 60′)

Rezerwowi: Miszta, Kharatin, Rosołek, Włodarczyk, Kamiński, Noiszewski, Pierzak, Skwierczyński, Celhaka, Skibicki, Ciepiela, Muci, Strzałek, Rose

Źródło: Biuro Prasowe Legii Warszawa

Fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.