Aleksandar Vuković wybrał nowego kapitana Legii Warszawa. Kibice mogą być zaskoczeni

Trener Aleksandar Vuković wybrał nowego kapitana Legii. W meczu z Krasnodarem Brazylijczyk Luquinhas po raz pierwszy założył opaskę.

Fani warszawskiej Legii mogą być zaskoczeni tym wyborem, ale Vuković ewidentnie chciał docenić Luquinhasa. W grudniu Brazylijczyk ucierpiał, kiedy do autokaru z piłkarzami wracającymi z Płocka po porażce z Wisłą wdarli się chuligani. Nowy kapitan Legii został wówczas poturbowany przez kiboli, ale nie zrezygnował z gry w Warszawie.

Szkoleniowiec stołecznej drużyny w swojej wypowiedzi również podkreślił, chyba trochę próbując „podlizać” się liderom zespołu, że wciąż decydujące zdanie mieć będą również Arturowie Boruc i Jędrzejczyk oraz Mateusz Wieteska.

– Nie musiałem prosić Luquinhasa, żeby został w klubie. To mnie skłoniło do pewnych przemyśleń. Mamy odniesienie do innego przypadku w klubie. Wszyscy doceniliśmy, jak Luquinhas się zachował, jaką wykazał się lojalnością i szacunkiem do drużyny – pojawił się z powrotem w klubie z zadowoleniem. Nie zmienimy przeszłości, ale doceniamy – powiedział Vuko.

To zmiana przemyślenia – Luquinhas będzie kapitanem na tę rundę. Jestem świadomy, że ma oferty z wielu klubów. Wiadomo, że liderzy, których mamy: Artur Jędrzejczyk i Artur Boruc i Mateusz Wieteska zostaną liderami, jeśli chodzi o budowę szatni i sposób funkcjonowania drużyny. To gest, z którego ma pójść sygnał, jak ludzi doceniamy, którzy na to zasługują – podkreślił szkoleniowiec Legii.

Swoją drogą kapitan, który nie mówi ani w polskim ani w angielskim języku, to dość ciekawy eksperyment ze strony trenera Legii. Zresztą, nad czym tu dywagować. Ktokolwiek by nie założył kapitańskiej opaski w stołecznej drużynie i tak wiadomo, że decydujący głos ma Artur Boruc.

***

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.