Wysoka wygrana Sparty Zabrze okupiona poważną kontuzją debiutanta. „Panowie, szanujmy się”

Sparta Zabrze odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. W sobotę podopieczni Mateusza Cieślika pokonali 6:1 zespół Amatora Rudziniec w meczu ósmej kolejki zabrzańskiej B-klasy.

Spotkanie miało podobny przebieg jak wszystkie poprzednie rozgrywane przez Spartę na własnym stadionie. Zespół gości stawia autobus przed swoim polem karnym, a drużyna Mateusza Cieślika w ataku pozycyjnym szturmuje bramkę przyjezdnych.

Musimy się do tego przyzwyczaić, gdyż tak będzie już do końca sezonu. Żaden zespół przyjezdny nie pójdzie z nami na wymianę ciosów, gdy gramy u siebie. Byłaby to woda na młyn dla moich chłopaków – powiedział po meczu szkoleniowiec Sparty.

W meczu z Amatorem moi zawodnicy przejęli inicjatywę od pierwszej minuty, ale one upływały, a wynik był wciąż bezbramkowy. Frustrowałem się na ławce, gdyż pojedynki z takim przeciwnikiem, który nastawia się na przeszkadzanie i liczy na przypadkową kontrę, często kończą się tym, że zamiast 3:0, przegrywa się 0:1. W 26. minucie odetchnąłem z ulgą po golu Przemka Orzeszko. Jeszcze przed przerwą dołożyliśmy dwa gole i było już po meczu – dodaje Mateusz Cieślik.

Niestety, zwycięstwo okupiliśmy kolejnymi kontuzjami. Już w 22. minucie boisko opuścił kapitan zespołu Sławomir Andrzejaszek. W drugiej połowie natomiast poważnie wyglądającej kontuzji doznał debiutant Dominik Bartoszewicz, który został odwieziony do szpitala. Korzystając z okazji apeluję: Panowie, szanujmy się. Przy wyniku 6:1 na kilka minut przed końcem spotkania, można nogę odstawić w stykowym starciu. W tym przypadku adekwatne jest stwierdzenie, że to tylko B-klasa – podkreśla trener Sparty.

Zwycięstwo cieszy, styl coraz lepszy, ale to jeszcze nie „to”, co sobie zaplanowałem. Mamy jeden główny mankament, którego oczywiście nie zdradzę i nad tym elementem będziemy pracować – kończy rozmowę Mateusz Cieślik.

Sparta Zabrze po wczorajszym zwycięstwie zajmuje czwarte miejsce w tabeli zabrzańskiej B-klasy z dorobkiem 15. punktów. W kolejnym meczu zespół Mateusz Cieślika spotka się na wyjeździe ze Startem Kleszczów.

Sparta Zabrze – Amator Rudziniec 6:1 (3:0)

Bramki: Orzeszek 26′, 40′, Paciorek 45′ (rzut karny), 48′, Schymczyk 68′, Jaskółka 78′ – Matuszek 75′.

Skład Sparty na grafice poniżej:

Zmiany: Boni za Andrzejaszka 22′, Bartoszewicz za Demskiego 46′, Mucke za Michalaka 65′, Żurek za Schymczyka 68′, Wieczorek za Jaskółkę 79′, Machulik za Bartoszewicza 84′.

Sparta Zabrze współpracuje z portalem GF. Klub jest objęty patronatem medialnym. Zapraszam do odwiedzania profilu Sparty na Facebooku. https://www.facebook.com/ksmosirspartazabrze/