„Wysoki pressing.” KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z Wieczystą niczym Japonia i Polska na Mundialu w Rosji

Wieczysta Kraków w miniony weekend pokonała na wyjeździe KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 w meczu 9. kolejki czwartej grupy III ligi.

Decydującego gola strzelił w 64. minucie z rzutu karnego Denys Faworow. Oba zespoły kilkakrotnie uraczyły nas akcjami podobnymi do tych, które mieliśmy okazję „podziwiać” na Mundialu w Rosji podczas starcia Polski z Japonią. To trzeba zobaczyć.

– Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście, gwarantuję. W trenerskim debiucie Sławomira Peszki w Wieczystej wysoki i agresywny pressing zdecydowanie nie należał do głównych założeń – napisał na platformie X Adam Delimat.

– Tylko w pierwszej połowie taka sytuacja zdarzyła się jeszcze trzy razy. Oskar Klon, bramkarz KSZO, wśród najdłużej utrzymujących się przy piłce – dodał w kolejnym wpisie.

Po dziewięciu kolejkach obecnego sezonu rozgrywek czwartej grupy III ligi Wieczysta Kraków zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Natomiast zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego plasuje się na siódmej pozycji mając na koncie 15 „oczek”.