Żagiel Piecki: Przygotowywaliśmy się do sezonu raz nowatorsko, momentami po partyzancku, ale nieprzerwanie i sumiennie

Żagiel Piecki, występujący w pierwszej grupie warmińsko-mazurskiej klasy okręgowej, jest gotowy do wiosennej rywalizacji. Pierwsza kolejka po zimowej przerwie jest zaplanowana na najbliższy weekend. Czy się odbędzie? Działania ku temu są prowadzone…

Pierwsze spotkanie rundy wiosennej zespół Żagla według palanu powinien rozegrać 28 marca o godzinie 13 w Orzyszu przeciwko miejscowym Śniardwom. Informacje jakie napływają z województwa warmińsko-mazurskiego mogą napawać optymizmem co do startu rozgrywek klasy okręgowej w terminie. Wspomina o tym Żagiel Piecki na facebookowym profilu klubu.

WMZPN stanął na wysokości zadania i w porozumieniu w klubami ligi okręgowej dał zielone światło do startu rundy wiosennej! Tak więc, jeżeli nic się nagle nie wydarzy nieplanowanego, to 28 marca o godz. 13:00 rozegramy pierwszy mecz ligowy w tym roku na boisku w Orzyszu – czytamy.

Z tego co udało mi się ustalić, kluby z warmińsko-mazurskiej okręgówki mają czas do czwartku na przesłanie do ZPN-u odpowiednich dokumentów. Na oficjalną decyzję przyjdzie więc jeszcze poczekać kilka dni. Na tym temat zakończę, aby po raz n-ty nie zostać posądzonym o „sianie fermentu”.

***

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i na świeżym powietrzu

Od połowy stycznia Żagiel Piecki przygotowywał się, mimo kolejnych przeciwności, do rundy wiosennej. Ciągle w niepewności, raz nowatorsko, momentami po partyzancku, ale nieprzerwanie i sumiennie – informuje klub za pośrednictwem Facebooka.

Żagiel Piecki w przerwie zimowej rozegrał 7siedem sparingów. Wyniki poniżej.

Fala Warpuny – Żagiel Piecki 2:9

Żagiel Piecki – Salęt Boże 7:1

Mazur Pisz – Żagiel Piecki 1:10

Żagiel Piecki – Wilczek Wilkowo 5:3

Orlęta Reszel – Żagiel Piecki 4:4

Omulew Wielbark – Żagiel Piecki 2:3

Żagiel Piecki – Orlęta Reszel 4:4

***

Celem postawionym przed drużyną przez zarząd klubu jest utrzymanie w lidze. Zespół Żagla stoi przed trudnym zadaniem, gdyż bezpieczne może się okazać dopiero 10. miejsce w 16-zespołowej stawce. Żagiel po rundzie jesiennej plasuje się na dziewiątej pozycji z dorobkiem 20 punktów.

W najbliższym dniach w mediach społecznościowych klubu zostaną przedstawieni zawodnicy, którzy dołączyli do kadry zespołu przed rundą wiosenną.

Źródło i foto w tekście: Facebook/Żagiel Piecki

Zdjęcie główne: FotoPstryki Anity

***

Czytaj też:

Możesz wesprzeć działalność portalu Galaktyczny Futbol stawiając nam wirtualną kawkę. Szczegóły pod linkiem https://tiny.pl/r4k97 lub dokonując minimalnej choćby wpłaty na zrzutkę link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.