Zagłębie II Lubin wywalczyło awans do eWinner II ligi!

W spotkaniu 31. kolejki trzeciej grupy III ligi Zagłębie II Lubin podjęło ekipę rezerw Górnika Zabrze. Podopieczni trenerów Jarosława Krzyżanowskiego i Pawła Sochackiego pokonali przyjezdnych 5:1, zapewniając sobie tym samym awans do II ligi!

Rezerwy Zagłębie Lubin na trzy kolejki przed końcem rozgrywek mają 10 punktów przewagi nad drugą w tabeli Ślęzą Wrocław. Drugi zespół Zagłębia Lubin jako pierwszy spośród trzecioligowców zapewnił sobie awans do eWinner II ligi. Dla rezerw Zagłębia jest to powrót na trzeci szczebel rozgrywkowy po 15 latach przerwy.

W następnym sezonie w eWinner II lidze zobaczymy więc trzy zespoły rezerw ekstraklasowych zespołów – Lech, Śląsk i Zagłębie.

Trener Jarosław Krzyżanowski:

– Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z zespołu. Cieszymy się, że po raz pierwszy w historii udało nam się awansować jako drugi zespół na szczebel centralny. Radość jest tym większa, że zrobiliśmy to grając naszymi chłopakami, którzy naprawdę ciężko pracowali, co później przekładali na mecze i na wyniki i na fantastyczne reprezentowanie barw Zagłębia.

KGHM ZAGŁĘBIE II LUBIN – GÓRNIK II ZABRZE 5:1

Kizyma 19, Lepczyński 37, Kusztal 45, 73, Sypek 75 – Alan Lubaski 65

KGHM Zagłębie II Lubin: 1. Weirauch – 2. Kłudka, 3. Rogalski, 4. Lepczyński, 5. Bogacz – 6. Kizyma, 7. Sypek (79′ 18. Chmarek), 8. Dudziński (79′ 17. Laskowski), 9. Kusztal, 10. Więcek, 11. Hanc (57′ Borkowski).

Górnik II Zabrze (skład wyjściowy): 1. Mazur – 2. Płonka, 6. Skała, 7. Korbecki, 8. Okaj, 9. Lubaski, 10. Rostkowski, 11. Wodecki, 17. Kulanek, 23. Liszka, 24. Kotko.

Fot. Biuro Prasowe Zagłębia Lubin


Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.