Zakończył się proces byłego prezesa Groclinu Grodzisk Wielkopolski oskarżonego o korupcję. Zbigniew D. został prawomocnie skazany

We wtorek, 9 listopada Sąd Apelacyjny w Poznaniu ogłosił prawomocny wyrok ws. Zbigniewa D, oskarżonego o ustawianie meczów. Były prezes klubu piłkarskiego Groclin Grodzisk Wielkopolski usłyszał wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok. Ukarano go też grzywną w wysokości 30 tysięcy złotych.

Zbigniew D. został oskarżony za ustawienia trzech meczów Groclinu Grodzisk Wielkopolski, którego był prezesem w latach 2000-2008. Chodzi o dwa spotkania I ligi: z Amiką Wronki (z 7 maja 2004 oraz 16 kwietnia 2005 roku), a także finałowego spotkania Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin (z 18 czerwca 2005).

Oskarżony w tej sprawie został także Władysław K., ówczesny menadżer klubu. Został on prawomocnie skazany za branie udziału w aferze korupcyjnej. Według sądu miał otrzymać zlecenie od Zbigniewa D., aby przekupić międzynarodowego arbitra Jacka G. Władysław K. otrzymał wyrok roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz 3,5 tys. zł grzywny.

– Nie było żadnego powodu, aby w zeznaniach, które złożył Władysław K. bezpodstawnie pomawiał Zbigniewa D. Panowie przez wiele lat współpracowali ze sobą. Między nimi nie było żadnych widocznych nieporozumień. W zasadzie było widać, że Władysław K. wykonywał wszelkie jego polecenia na szczeblu pracowniczym. To, że złożył wyjaśnienia takiej, a nie innej treści oznacza tylko o jego wiarygodności – uzasadnił sędzia Sławomir Olejnik.

Zbigniew D. to polski biznesmen i przedsiębiorca. Właścicielem klubu z Grodziska Wielkopolskiego został w 2000 roku. Po trzech latach wraz z klubem wywalczył wicemistrzostwo Polski oraz zakwalifikował się do Pucharu UEFA. W 2008 roku sprzedał klub Józefowi Wojciechowskiemu.

Źródło: Blog Piłkarska Mafia, gol24.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.