fbpx

Zarząd PZPN obradował w sprawie niższych lig. Prezes Małopolskiego ZPN chce dokończyć sezon 2019/2020

Zarząd PZPN spotkał się na wideokonferencji, a jednym z tematów były po raz kolejny Niższe Ligi. Niemal wszystkie wojewodzkie związki ogłosiły już zakończenie sezonu, wybierając wariant z awansami, bez spadków. Tylko Małopolska ma podjąć w czwartek (28 maja) ostateczną decyzję. 

Prezes Małopolskiego ZPN Ryszard Niemiec bardzo mocno optuje za tym, aby dokończyć sezon 2019/2020. Premier Mateusz Morawiecki ma dziś ogłosić kolejny etap odmrażania gospodarki. Jednym z punktów jest pozwolenie na organizację od najbliższego poniedziałku (1 czerwiec) meczów z udziałem 50 uczestników, także w piłce amatorskiej. W tym prezes Niemiec upatruje szansę na wznowienie rozgrywek w dwóch grupach IV ligi i ośmiu klasy okręgowej.

– To oznacza, że będzie można rozgrywać mecze o punkty od czwartej ligi w dół. Małopolski Związek Piłki Nożnej decyzję w tej sprawie podejmie w czwartek 28 maja. Zastanowimy się, czy może grać tylko czwarta liga, czy także „okręgówka”, a może także klasa A – powiedział biorący udział w posiedzeniu Zarządu PZPN prezes MZPN Ryszard Niemiec.

– Wystąpiłem do przewodniczącego Wydziału Szkolenia naszego Związku Władysława Łacha, żeby w trybie pilnym wypracował sugestie, jakie są możliwości powrotu klubów do gry. W środę spotkam się tej sprawie z dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie Jarosławem Foremnym – dodał Niemiec, cytowany przez dziennikpolski.24.pl.

Stanowisko prezesa Małopolskiego ZPN zdecydowanie różni się od tego jakie przyjął Zbigniew Boniek. Prezes PZPN twierdzi, że wojewódzkie związki i kluby z Niższych Lig powinny się skupić nad przygotowaniami do kolejnego sezonu.

Źródło: własne, Twitter, dziennikpolski24.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.