Zbigniew Boniek o aktualnej formie Roberta Lewandowskiego. „Nadgryzł go ząb czasu. Taka jest prawda”

Zbigniew Boniek skomentował obecną formę Roberta Lewandowskiego. Były prezes PZPN-u wskazał także moment, w którym napastnik FC Barcelony najprawdopodobniej zakończy występy w reprezentacji Polski. 

Dla Roberta Lewandowskiego mijający rok był najgorszym pod względem liczby strzelonych goli od dziewięciu lat. Napastnik Barcy w 2023 roku zaliczył 28 trafień, a w 2014 zdobył 27 bramek. Lewy jest bardzo mocno krytykowany zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii. O jego aktualnej dyspozycji wypowiedział się Zbigniew Boniek.

– Kiedy Lewandowski przechodził do Barcelony, to powiedziałem mu, że to jest bardzo niebezpieczny transfer. Rozumiałem go, każdy chciałby grać w „Dumie Katalonii”, natomiast w Bayernie wszyscy grali na niego, był szefem w szatni. W Barcelonie z kolei widać, że młodzi piłkarze są o niego zazdrośni, każdy z nich pragnie strzelać gole i nikt nie chce być do usług Lewandowskiego. A w Monachium to akceptowali – powiedział.

– Dziś „Lewy” ma 35 lat. Ja w tym wieku od dwóch lat nie grałem w piłkę. Nadgryzł go ząb czasu. Taka jest prawda – podkreślił Zibi, który odniósł się także do zakończenia kariery Lewandowskiego w reprezentacji Polski.

– Uważam jednak, że powinniśmy mówić o Robercie zawsze z wielkim szacunkiem. Miejmy nadzieję, żę jak najdłużej będzie przeszkodą dla przeciwników. Liczę, że zakwalifikujemy się na EURO 2024 i życzyłbym mu, żeby to był jego ostatni taniec. Nie da się ukryć, że po mistrzostwach Europy powie „basta”. Jestem o tym przekonany – podsumował Boniek.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.