ZINA E-sport CUP – Klubowe Mistrzostwa Dolnego Śląska FIFA 20 – 25 wspaniałych

Organizatorzy Klubowych Mistrzostw Dolnego Śląska ZINA E-sport CUP skompletowali listę uczestników. Turniej rozpocznie się 5 września. Szczegółowych informacji na temat imprezy udzielił Paweł Danielak z MKS Szczawno-Zdrój i E-sport dla każdego. Zapraszam.

W dniu 17 sierpnia 2020r. poznaliśmy drużyny, które wezmą udział w największym na Dolnym Śląsku turnieju e-sportowym, jakim z pewnością będzie turniej „ZINA E-sport CUP Klubowe Mistrzostwa Dolnego Śląska FIFA 20”. Turniej, który zorganizują wspólnie klub piłkarski MKS Szczawno-Zdrój, firma ZINA oraz organizacja E-sport dla każdego przyciągnął 25 drużyn, które począwszy od 05 września, przez miesiąc będą rywalizowały o tytuł najlepszej drużyny e-sportowej na Dolnym Śląsku, w grę FIFA 20.

Możliwości organizatorów przewidywały udział 48 ekip, jednak 25 klubów, to całkiem spora liczba, zważywszy, że tego typu impreza dla klubów z wszystkich lig, nawet tych najniższych, odbywa się po raz pierwszy. Organiztorzy podkreślają, że e-sport jest coraz bardziej popularny w naszym kraju, co widać choćby po ilości sponsorów jacy dołączyli do turnieju, a także puli nagród, która osiągnęła kwotę ponad 10.000zł. Takiej puli nagród nie powstydziłby się żaden z turniejów organizowanych na zielonej murawie, a my rozmawiamy przecież o turnieju e-sportowym. Widać więc, jaki potencjal ma e-sport, a to dopiero początek, bowiem coraz wiecej klubów, choć nieśmiało, to coraz mocniej spogląda w stronę tej jakby nie było dyscypliny sportu. Jeśli wzrośnie zainteresowanie, to automatycznie więcej sponsorów będzie chciało inwestować swoje środki w tego typu imprezy. My mamy nadzieję, że nasz turniej będzie taką iskierką, która zachęci kluby do pójścia tą drogą i patrzenia na e-sport nie tylko jako na formę zabawy, tylko też dyscypliny sportu.

Wracając do nagród jakie przewidziane są w turnieju „ZINA E-sport CUP Klubowe Mistrzostwa Dolnego Śląska FIFA 20” to niekwestionowanym liderem jest nagroda jaką przekaże firma 4helpVR z Wrocławia. Będzie to szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem symulatorów wirtualnej rzeczywistości dla 50 osób. Zdecydowaliśmy, że nagroda trafi do klubu, który okaże się najlepszy w wirtualnej rywalizacji. Nagrody w postaci voucherów na sprzęt dla pierwszej trójki w turnieju przekaże też sponsor tytularny, czyli firma ZINA. Cieszy nas fakt, że wesprzeć nasz turniej zdecydowało się jeszcze kilka innych firm, które związane są bezpośrednio lub pośrednio z piłką nożną. Swoją pomoc zaoferowaly między innymi: Centrum Sportu Amatorskiego, która zajmuje się przede wszystkim renowacją boisk piłkarskich, firma Gardenika zajmująca się instalacją automatycznych systemów nawodnieniowych boisk, Ekstra Trener, który pokazuje jak uczyć futbolu, jak trenować, aby osiągać jak najlepsze wyniki, a także jest organizatorem Kongresu Wiedzy o Szkoleniu Piłkarskim. W gronie naszych partnerów znalazł się też popularny serwis internetowy i wydawnictwo w jednym Asystent Trenera, który przekazał jako nagrody kilka egzemplarzy swojego czasopisma. Nasz turniej wsparło jeszcze kilka innych firm, które widzą przyszlość w e-sporcie i bez problemów postanowiły nas wspomóc. Są to: Sport Creative, A4academy, Bogler, Fines, Balmet, Biard-Met, Chłodnia – sklep z piwem, Centrum Pucharowe ze Świebodzic. Jak widać wsparcie jest spore, a co za tym idzie, zawodnicy będą mieli o co walczyć, zarówno dla siebie, jak i klubu, który będą reprezentować.

Turniej rozpocznie się 5 września, a poprzedzi go losowanie 4 grup, do jakich zostaną przypisane zespoły. Każdy z uczestników zagra ze sobą w grupie mecz i rewanż, aby wyłonić po 4 zespoły z każdej gupy, które przejdą do dalszego etapu rywalizacji. Będzie to faza pucharowa, w której przegrany pożegna się z turniejem, a zwycięzca przejdzie dalej. Cały turniej potrwa około miesiąca i jeśli tylko warunki techniczne zawodników pozwolą, to będziemy chcieli przeprowadzać relację live z tych spotkań, a następnie montować z nich krótkie filmiki w celu prezentacji najlepszych bramek, czy zagrań. Mamy nadzieję, że taka forma rywalizacji przypadnie do gustu zawodnikom i włodarzom zgloszonych klubów, a przy okazji zarazimy jeszcze kilka innych zespołów i w kolejnej edycji będzie już komplet zespołów. Wśród 25 zgłoszonych drużyn, oprócz organizatorów, czyli MKS Szczawno-Zdrój jest np. ekstraklasowy WKS Śląsk Wrocław, a właściwie jego sekcja e-sportowa. Zgłoszenie się Śląska do naszego turnieju, jest dla nas bardzo ważne, bowiem jest to chyba jedyny klub na Dolnym śląsku, który posiada swoja oficjalną sekcję e-sportową. W MKS-ie Szczawno-Zdrój powstała sekcja Mineralni E-sports Team, ale nie jest ona jeszcze wciągnięta w struktury klubu. Pozostałe zespoły nie posiadają takiej sekcji, ale kto wie, czy po zakończeniu mistrzostw to się nie zmieni.

W turnieju wystąpią: MKS Szczawno-Zdrój, WKS Śląsk Wrocław Esports, Czarni Wałbrzych, KP Gwarek Wałbrzych, Górnik Wałbrzych, GKS Zagłębie Wałbrzych, Piasek Potworów, CIS Brzeźnica, Dabro-bau Makowice, MKS Victoria Świebodzice, LKS Burza Dzikowiec, KS Łużyce Lubań, LKS Zalesie Wójcice, GZS Widawa Kielczów, LKS Nysa Kłaczyna, KS Żórawina, EKF Mechanik Brzezina, Sparta Stary Waliszów, KS Zjednoczeni Ścinawka Średnia, KS Tomtex Widawa Wrocław, MKS Włókniarz Głuszyca, KS Zdrój Jedlina-Zdrój, Kamiennogórska Akademia Piłkarska, KS Polonia Bystrzyca Kłodzka, Błyskawica Lenartowice.

Zapraszamy wszystkich kibiców, do śledzenia rywalizacji poprzez odwiedziny naszego Fanpega E-sport dla każdego, a także poprzez stronę www.toornament.com, na której będą dostępne tabele turnieju i terminarz rozgrywek.

Pozdrawiam

Paweł Danielak

******

Nieskromnie dodam, że portal Galaktyczny Futbol jest jednym z patronów medialnych turnieju.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.