Znany szkoleniowiec został trenerem trzecioligowej Polonii Bytom

Ryszard Wieczorek został trenerem Polonii Bytom. Nowy szkoleniowiec podpisał 2-letni kontrakt. 

Wraz ze szkoleniowcem, do Bytomia przychodzi trener asystent Adam Burek, z którym Wieczorek pracował ostatnio m.in. w Wodzisławiu.

60- letni Ryszard Wieczorek to postać, której nikomu w polskiej piłce nożnej przedstawiać nie trzeba. Zarówno jako piłkarz jak i trener, przez wiele lat związany był z Odrą Wodzisław, z którą jako zawodnik w sezonie 1995/1996 awansował do ekstraklasy i święcił największe sukcesy w historii wodzisławskiego klubu.  Po sezonie 1997/1998 Wieczorek zakończył piłkarską karierę, notując w Ekstraklasie łącznie 50 występów, z 10 zdobytymi bramkami.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął karierę trenerską.  W Odrze Wodzisław Śląski został trenerem drużyny rezerw, a w latach 1998–2001 był asystentem trenera Jerzego Wyrobka w pierwszej drużynie, którego 1 lipca 2001 zastąpił na tym stanowisku, na którym pozostał do 1 grudnia 2004.

Następnie trener Wieczorek został zatrudniony w Koronie Kielce, z którą w rozgrywkach 2004/2005 wywalczył awans do Ekstraklasy. Dotarł także do finału Pucharu Polski w sezonie 2006/2007. 

W latach 2008-2010 szkoleniowiec prowadził także takie zespoły jak Górnik Zabrze (8. miejsce w Ekstraklasie), ponownie Odra Wodzisław oraz Piast Gliwice.

W 2011 roku objął ROW Rybnik, z którym w sezonie 2012/2013 awansował do 1. ligi. W sezonie 2013/2014 trener Wieczorek ponownie wrócił do Górnika Zabrze, gdzie zastąpił Adama Nawałkę.

W latach 2014-2019 trenował takie kluby jak: Limanovia Limanowa, Legionovia Legionowo, Kotwica Kołobrzeg, Wisła Puławy oraz ponownie Odra Wodzisław.

W 2019 roku objął KKS Kalisz, z którym awansował do 2. ligi a już w pierwszym sezonie w roli beniaminka, grał w barażach o 1. ligę, gdzie w finale KKS musiał jednak uznać wyższość Skry Częstochowa. W ostatnich miesiącach głośno było o czwartym już powrocie trenera Wieczorka do Odry Wodzisław, która broniła się przed spadkiem z 3. ligi, grupy III.

Wygrywając cztery z sześciu spotkań, trener Wieczorek utrzymał zespół w lidze.

Źródło: Polonia Bytom

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.