fbpx

Zyndram Łącko: Jesteśmy chyba jedynym w Polsce klubem, który od trzech lat nieprzerwanie może poszczycić się kompletem przedmeczowych zdjęć drużyny

Dziś pierwszy raz na łamach portalu gości klub Zyndram Łącko.

W zakończonym sezonie Zyndram zakończył rozgrywki klasy okręgowej, grupa Nowy Sącz I, na 13. miejscu z dorobkiem 14 punktów. Zespół odniósł 4 zwycięstwa, dwukrotnie zremisował i 9 razy schodził z boiska pokonany. Obecnie zawodnicy powrócili już do treningów, które przeprowadzane są na imponująco prezentującym się klubowym boisku.

Zyndram Łącko

Klub z Łącka dwa lata temu obchodził 70-lecie istnienia, które rok później uczcił historycznym awansem do klasy okręgowej. Kadra zespołu obecnie składa się głównie z wychowanków. Zawodnicy futbolem zajmują się w sposób typowo amatorski.

U nas nikt nie pobiera wynagrodzenia za grę – podkreśla Marek Cwenar.

Pan Marek pełni funkcję kierownika drużyny oraz „klubowego kronikarza”. Obszerne meczowe relacje, fotogalerie, megaprofesjonalnie prowadzony klubowy fanpage, to wszystko jest załugą Marka Cwenara. Jak sam mówi, umieszczając zdjęcia czy pisząc o zawodnikach z drużyny, sprawia im jeszcze większą frajdę z tego co robią.

Jesteśmy, zaryzykuję stwierdzenie, chyba jedynym w Polsce klubem, który od trzech lat nieprzerwanie może poszczycić się kompletem przedmeczowych zdjęć drużyny – podkreśla.

Marek Cwenar jest również autorem kronik klubowych, w których udokumentowuje każde, nawet z pozoru błahe wydarzenie związane z Zyndramem.

Kroniki klubowe Zyndrama Łącko autorstwa Marka Cwenara

Hobby pana Marka to kolekcjonowanie książek, albumów i czasopism sportowych. Trzeba przyznać, że zbiór jest imponujący.

Skarby Marka Cwenara

Klub występujący w klasie okręgowej ma liczne grono sympatyków. W rankingu popularności grupy Nowy Sącz I, opublikowanej przez GF w piatek 5 czerwca, Zyndram zajął drugie miejsce. Klubowy fanpage polubiło do tej pory 2594 fanów. Liczba musi robić wrażenie… Więcej TUTAJ

Najwierniejszym kibicem klubu, jego ikoną jest pan Kazimierz Sopata, który niedawno obchodził 80 urodziny.

Kazimierz Sopata z zawodnikami

Przed graczami drużyny seniorów ciężki okres przygotowawczy przed nadchodzacym sezonem. Jakie są plany klubu i o tym co piszczy w łąckiej trawie, dowiecie się juz w najbliższym czasie na łamach GF.

Zyndram Łącko

Zapraszam do oberwowania klubowego profilu Zyndrama Łącko. Link TUTAJ

Grzegorz Sawicki

Fot. Marek Cwenar

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.