3 Liga grupa IV. Dwie Wisły spotkały się w Sandomierzu. Lepsza okazała się ta z Puław

W meczu 17. kolejki III ligi Wisła Puławy pokonała swoją imienniczkę z Sandomierza 1:0. Autorem jedynej bramki był Szymon Stanisławski.

Relacja ze spotkania przekazana przez biuro prasowe Wisły Puławy:

Spotkanie rozgrywane było na bardzo grząskim i nierównym boisku, które utrudniało budowanie akcji przez oba zespoły. Już w pierwszej minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Damian Bernat, ale bramkarz miejscowych odbił piłkę na rzut rożny. Pięć minut później nieczysto uderzył piłkę Zawiślak i Paweł Socha nie miał problemów ze złapaniem piłki. Jak się później okazało, był to jedyny celny strzał gospodarzy. W dziewiętnastej minucie błąd obrońców próbował wykorzystać Piotr Zmorzyński, który pędził na bramkę od połowy boiska, ale ostatecznie uderzył nad poprzeczką. Po upływie pół godziny, rzut wolny wykonywał Piątkowski. Futbolówka poszybowała nad bramką.

W pięćdziesiątej trzeciej minucie dobrze w polu karnym znalazł się Michał Zuber, ale uderzył nieczysto i skończyło się na strachu. Kwadrans później, wiślacy dopięli swego. W środku pola podania wymienili Kobiałka i Kacprzycki, ten ostatni zagrał do Stanisławskiego, który uderzył tuż przy słupku bramki Pietrasa dając prowadzenie. Po kolejnych kilku minutach znów udało się dojść do pozycji strzeleckiej. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Piotr Rogala, ale niestety niecelnie. Końcówka meczu to kilka rzutów rożnych i dośrodkowań ze strony gospodarzy, jednak żadne z nich nie zakończyło się strzałem i trzy punkty pojechały do Puławy.

Wisła Sandomierz – Wisła Puławy 0:1 (0:0)

Bramka: Stanisławski 68

Wisła Puławy: Socha – Wolanin, Rogala, Pielach, Barański, Kacprzycki (90 Pigiel), Zmorzyński (56 Kobiałka), Bernat (46 Żelisko), Wojczuk (46 Stanisławski), Puton, Zuber.

Wisła Sandomierz: Pietras – Wojsa, Konefał, Czerwiak, Chorab – Piątkowski, Siedlecki, Tyl, Kmiotek, Brągiel – Zawiślak. Rezerwowi: Wierzgacz, Kuśmierczyk, Franczak, Sudy, Jeziorski, Dakhnovskiy, Charszla.

Rundę jesienną sezonu Wisła Sandomierz kończy na 12 pozycji z dorobkiem 21 punktów. Jej imienniczka z Puław zajmuje 10 lokatę mając na koncie o dwa punkty więcej. W IV grupie trzeciej ligi w nadchodzący weekend zostanie rozegrana awansem kolejka z rundy wiosennej.

Fot: Wisła Puławy