3 liga grupa IV. Przerwana seria Podhala Nowy Targ w meczu z rezerwami Korony Kielce

Piłkarze Podhala Nowy Targ przerwali serię 6 meczów bez porażki w rozgrywkach 3 ligi. Mecz 15 kolejki zakończył się porażką w Kielcach z drugim zespołem Korony 3:4.

Rezerwy ekstraklasowej Korony Kielce, które są liderem IV grupy 3 ligi, od początku meczu  ruszyły do ataku. Już w 9 minucie spotkania wynik brzmiał 2:0. Goście zdobyli kontaktową bramkę, ale to wszystko na co ich było stać w pierwszej odsłonie. Gospodarze strzelili jeszcze dwa gole. Pierwsza połowa była pechowa dla Podhala również pod innym względem, zespół stracił z powodu urazów dwóch zawodników, Lepiarza i Szukałę.

„Szarotki” podrażnione takim obrotem sprawy, już na początku drugiej odsłony w ciągu trzech minut zmieniły rezultat na 3:4.

Gdy na pół godziny przed końcem, boisko po czerwonej kartce opuścił zawodnik Korony Artur Piróg, wydawało się, że gości będzie stać co najmniej na doprowadzenie do remisu. Tak się jednak nie stało i mecz zakończył się zwycięstwem rezerw Korony 4:3.

Gospodarze po pokonaniu Podhala prowadzą w tabeli z jednym punktem przewagi nad Hutnikiem Kraków. Nowotarżanie natomiast zajmują 9 miejsce.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej „Szarotki” zmierzą się na własnym boisku ze wspomnianym Hutnikiem. Lider z Kielc spotka się na wyjeździe z zajmującą trzecie miejsce, Wólczanką Wólka Pełkińska.

Korona II Kielce – Podhale Nowy Targ 4:3 (4:1)

Bramki: 1:0 Górski 2, 2:0 Jopkiewicz 9, 1:2 Palonek 14, 3:1 Dziubek 37, 4:1 Sowiński 42, 4:2 Mizia 47, 4:3  Mizia 50.

Korona II: Kukić – Bujak, Górski (78 Petrović), Piróg ŻK, ŻK, CZK 59, Jopkiewicz, Dziubek, D. Lisowski (46 Rogoziński), Miletić (60 Kloc), Sewerzyński (60 P. Lisowski), Więckowski ŻK, Sowiński (87 Selągowski), Sosnowski.

Podhale: Szukała (23 Pieszek) – Staszczak, Lewiński ŻK, Mączka ŻK, Witkowski (46 Potoniec) – Mizia, Skórski (74 Mianowany), Dynarek, Zapotoczny (69 Hruska)– Lepiarz (13 Palonek), Mrówka.