Fortuna 1 Liga. Porażka Bruk-Betu w Opolu (Wideo)

Porażką zakończyli pierwszą część sezonu piłkarze Bruk-Betu Termalica Nieciecza. W spotkaniu 17. kolejki Fortuny 1 Ligi na wyjeździe ulegli Odrze Opole 0:2.

Gospodarze wygraną zapewnili sobie w drugiej połowie. W 52 min wyszli na prowadzenie, za sprawą uderzenia Mateusza Czyżyckiego. W 77 min wynik z rzutu karnego podwyższył Krzysztof Janus.

Po sobotnim meczu w zespole „Słoni” panowało przygnębienie i duże rozczarowanie. – Przegraliśmy w pierwszej połowie – podsumował spotkanie z Odrą, trener Bruk-Betu Termaliki Nieciecza Piotr Mandrysz. Szkoleniowiec gospodarzy cieszył się z wygranej. Zawodnicy zaznaczali, że zabrakło im koncentracji. – Po przerwie byliśmy rozkojarzeni i to był nasz błąd – twierdził Przemysław Szarek.

Bruk-Bet plasuje się na 10 miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Odra Opole okupuje ostatnią lokatę mając na koncie 13 „oczek”.

Odra Opole – Bruk-Bet Termalica 2:0  (0:0) 1:0 Czyżycki 52, 2:0 Janus – karny.

Sędziował: Daniel Kruczyński.  Żółte kartki:  Piech (57 min), Bałaniuk (65) – Szarek (44), Gutkovkis (61), Kamiński (71), Gergel (88). Czerwona kartka: Gutkovskis (90 – druga żółta).